Lapimaa reisist

Et kõik ausalt ära rääkida, pean tunnistama, et seekord tahtsin reisist loobuda. Lihtsalt polnud raha, et esialgu sissemaksed ära teha. Teine põhjus ka see, et kodus on niigi tööd üle pea kasvanud ja lootusetult tegemata. Paraku ei osanud mina küll leida inimest, kes oleks minna tahtnud ja olnud ka võimeleine esialgu raha ära maksma. Tänu korraldajate vastutulekule, et võin viimase makse pisut hiljem teha ja veenmisele, et “sina vajad ka puhkust” siis ikkagi mindud sai. Praegu alustasin kirjutamist, kuna jäätisemasin veel töötab ja mis siis öösel ikka muud teha on. Ilmselt tuleb sellest järjejutt.
Algas reis äikselisel hommikul sellega, et välk lõi lüpsimasina mootorisse. Samuti oli Jorma läinud Arturit bussi peale viima, kumbki poistest ei küsinud, kas mul ka kuskil kellapealt vaja olla on… Nii, et päris närviline. Lüpsimasina kärsanud mootor autos haisemas, kihutasime siis lõpuks linna poole. Maia oli nõus reisi ajal lehmi lüpsma ja Jorma ülesanne oli, et õhtuks oleks uus mootor kasutuskõlblik, et lüpsta saaks. Mina magasin bussis, teel Tallinna sadama poole. Meie programm sarnanes kevadisega: laevaga Helsingisse, sealt öörongiga Rovaniemi ja bussiga Loma-Vietosele, kus jälle peatusime.

img_6285_small.jpg

Foto: Andres Laur Läheme Helsingis rongi peale.

Et Pello laadale pääseda, oli meil ülesanne paar laulu selgeks õppida. Esinejad ju sissepääsu eest tasuma ei pea. Häädemeeste Martade juht Kai on väga musikaalne ja asus rongi restoranvagunis sihikindlalt koori proovi juhtima. Laulsid ka need, kes väga ei osanud. Arvasime, et laevas soomlaste karaoket kuulanuna, on meil õigus ka natuke laulda. Kahjuks see siiski kõigile ei meeldinud ja nii tuli proov katkestada. Mina isiklikult naudin rongis magamist, see on märkimisväärselt parem, kui bussis magada. Õõtsutab ja müriseb just parasjagu. Olime Marikaga ühes kupees ja tal tuli mind hommikul lausa äratada, sest mobiiliäratust mina ei kuulnud. Tema ise ei saanud jällegi üldse magada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s