Kari Uralt ära

Limusiinid olid Ural pisut üle kuu. Selle aja jooksul sõid nad puhtamaks metsaaluse ja umbes 6,5 ha põldu. Põld oli ennem niidetud, aga seal oli väga ilus ädal. Kahjuks jõudis Naissoos lutserni ädal vahepeal vanaks minna. Ju see paistab, kas neile veel kõlbab. Praegu on loomad Kivirangas vana saekaatri tüki peal ja väga rahulolevad. Karjaajamine kulges ka üsna kenasti, Jorma sõitis traktoriga ees ja limusiinid läksid järgi. Mitte küll päris sirgjoones ja kogu aeg, aga põhimõtteliselt siiski. Karjakoera mängisin mina, kuna Berry oleks võinud nad ükskõik kuhu ajada. Panen mõned pildid ka:

Nagu näete, on rohi söödud. Jorma sõidab veevanniga minema, see on loomadele signaaliks, et tuleb kolima hakata. Umbes, et kus hamhari, seal kodu…

Vahepeal kukkus vann maha ja loomad arvasid, et ongi kohale jõudnud. Nii kaugel olin siis mina. Ja sebisin kähku järgi, et elukad õigesse suunda juhatada. Mõningase jooksmise järel läksime kõik koos jälle edasi. Lehmadest on rännakutel karja juht kindlalt Mussa. Seda me oleme temalt ka kogu aeg oodanud. Kevadel ta kahjuks pettis meie ootusi, aga nüüd on väga tubli.

Uuel karjamaal Kivirangas, otse maantee ääres. Mussa on see must vasakul. Mõned päevad saavad seal süüa, siis kolime edasi. Minna on veel 15 ha ja lisaks kõrval Milvi maad, mis ka meie käes. Kahjuks tuleb enne lumi maha, kui see kõik karjatatud saab.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s