Toidust

Lõpuks on hakatud avalikult rääkima sellest, mis ometigi nii lihtne ja loogiline. Tuleb süüa naturaalset toitu, kõik need vahepeal üles kiidetud margariinid ja light tooted on paras jama. Mõned aastad tagasi kaotasin paar piimaklienti, kellel perearst oli kolesterooli pärast ehtsa piima ära keelanud. Üks neist hakkas nüüd uuesti tellima. Oh aegu, oh kombeid, kõik muutub. Ehk terve mõistuse võidukäik toitumise vallas jätkub. Lisan siia pildi oma talupoja õhtusöögist.

Poest ostetud on sool, suhkur, jahu, majonees, pipar ja loorber, aha jaa, õlu ikka ka. Õlu on kastmes. Ülejäänud kõik enda kasvatatud: liha, kartul, peet, porgand, tomat, küüslauk
Lisan Pärnu Postimehe artikli lingi, mis minu tõekspidamistega hästi haakub.
 http://pluss.parnupostimees.ee/606978/toit-voib-teha-terveks-ja-haigeks/

Advertisements

3 thoughts on “Toidust

    • Lugesin artiklit ja koguni kommenteerisin. Mahe tahetakse natuke halvamaiguliseks tembeldada, ei ole sellega nõus. Majoneesi saab teha küll, ma ise ei ole siiani proovinud. Mul tuleks ta poolmahe, sest munad on omast käest. Seni olen puuduvad toiduained tavapoest ostnud, GMO-d vältides. Hakkan tõsiselt kaaluma, et need ka mahedad hankida. Lätis sain omatehtud majoneesi, hea oli. Kindlasti saab kusagilt netist retsepti ka, mingis kokaraamatuski olen näinud. Ise kõike seni veel teha ei jõua, aega napib.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s