Vasikad jälle kodus

Tänase päeva hommikukohvi joon alles nüüd. Selle eest on meie kolm jooksikut jälle kodus tagasi. Suur tänu Antsule, kes helistas ja teada andis, kus loomad on. Arvasin eile isegi, et vaevalt nad väga kaugel on, kui pikali heidavad, siis ju eriti kaugele ei paista. Igatahes saime nad Jormaga lõpuks koju. Olid järjega Antsu karja juures ja kõige keerulisem oli neid Antsu karjusest välja saada. Panin küll nööri maha, aga nemad ikka kartsid. Lõpuks tuli kõige noorem leivaga meelitades üle nööri, edasi teised juba lihtsalt sai järgi ajada. Vahepeal oli veel natuke jagelemist meie suure Poisiga, kes suvel Antsule müüa sai, ta oli koos lehmadega ja arvas, et võiks ka vanasse koju tagasi tulla. Oli suuremaks kasvanud ja uhke kaelarihma saanud, aga tegi ikka sellist natuke naljakat peenikest häält. Ajasin ta tema uue karja juurde tagasi ja probleem oli lahendatud. Meie oma karjusesse vasikate sisseajamine läks lihtsalt, must pull kohe tahtis minna ja teised läksid järgi. Panen nüüd paar värskemat pilti meie jooksikutest.

Esiplaanil must Poiss on Molu vasikas.

See nina kuulub Leedi vasikale, kah Poiss. Tema on viimane , see tähendab kõige noorem. Tal piima joomine kõige paremini veel meeles, tuleb ligi ja loodab saada. Nüüd harjutan leiva ja jahuga, et metsikuks ei muutuks. Talveks on natuke rammusamaks ka vaja saada.

Kõige viimane vasikas on Totu, tema on seltskonna ainus tüdruk ja Trulla vasikas. Nime sai käitumise põhjal. Olen aru saanud, et maatõugu loomad ja intelligentsus ei käi kokku. Totu on passi järgi tegelikult limusiin, sest isa on limusiini pull. Temast saab ammlehm ja läheb limusiinide karja hulka.

Vaatan, et mobiilifotode kvaliteet isegi kannatab lehele panekut. Ainult siseruumis ei tule midagi, sest pole ju välklampi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s