Leiname Bossi

See kevad on olnud nii mõneski mõttes ebaedukas ja õnnetu. Loomade poole pealt puudutab see eelkõige limusiine. Esimesena poegis Epu, see oli sama päev, kui mu auto katki läks. Epu üllatas meid ebameeldivalt musta vasikaga. See tähendab, et puhtatõulisel lehmal sündis ristand vasikas. Meil oli karjas vana tõupull Tom ja ilmselt ei olnud ta enam oma ülesannete kõrgusel. Niisiis on Epu lehmvasika isa mustavalgekirju Poiss.

Järgmisena poegis Miina ja tema vasikas oli surnud. Samuti mitte Tomi vasikas.

22.03.2012 poegis Boss ja kaotas elu. Tal tekkis emaka väljalangemine, kui Jorma ta leidis, oli Boss surnud. Siin viimane pilt temast, jaanuaris 2012

Boss oli 100% limusiin ja selles karjas kõige arukam. Ta küll ei tahtnud hästi andestada oma sarve lõikamist, kuid kuri ta ei olnud. Oma vasikad kasvatas ta hiilgavalt üles. Me pole sellest kaotusest siiani toibunud. Üks asi on rahaline pool, sellise looma väärtus on vähemalt 1400€, aga meie loomad on ju peaaegu nagu lemmikloomad. Põllumajandusloomade hukkumise korral tuleb korjused saata Väike-Maarja utiliseerimistehasesse. Vähemalt see on positiivne, et riik toetab seda suuresti.

Bossil sündis elus pullvasikas, kes suure tõenäosusega on Tomi vasikas ja seega 100% limusiin. Kuna meil oli üks ilma emata vasikas ja üks ilma vasikata lehm, siis viis Jorma vasika Miinale. Vähemalt keegi sai ka õnnelikuks.

Miina koos Bossi lapsukesega.

Väikseke on rõõmsameelne ja jookseb ringi.

Nüüd ootame peaaegu paaniliselt Maša ja Lontu poegimist. See peaks juhtuma lähipäevil. Täna läksime hommikul kell pool seitse (uue kella järgi) Naissoosse vaatama, siis oli kõik rahulik. Katsume vähemalt kolm korda päevas ära käia. Eelmisel aastal oli ainus mure vasikatele numbrid kõrva saada, enne kui nad liiga väledaks muutuvad…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s