Täiuslik päev

Kõigepealt ei olnud ma juba üles tõustes väsinud. Siis sain hakata kohe piimatooteid tegema, vahepeal siiski tuli jalga lasknud Lemmik koju tagasi ajada. Tahtis vist Liile ja Andrusele kurtma minna, kui kurb ta elu on. Meil ju siin nagu Mehhiko seriaalis: vägisi lahutatud ema ja tütar said taas kokku (Kulla ja Trulla) ja nüüd käib Kulla oma vanema tütre Trulla kannul. Lemmik on solvunud ja üksi.

No ja siis olengi terve päeva piimaga mässanud. Piimaringile saatsin Jorma ja juba kella 18.00-ks oli kogu järele jäänud piim läbi koorelahutaja lastud. Vahepeal veel kana kartulid keedetud, kanad söödetud, munad korjatud, kurgi, kõrvitsa, suvikõrvitsa, aedoa ja suhkrumaisi seemned külvatud, pool tundi magatud, sõbrannaga lobisetud. Ja nüüd õhtul käisin lehmi pildistamas. Panen piimalehmade alajaotusesse uusi pilte ja uusi lehmi on ju ka palju. Ja siis avastasin, et ennast karjatavad ka nemad:

Vaatasin, kui lähedale nad lasevad ja ega nad väga arad polnud.

Pildid pole väga head, ilma statiivita ei kannata nii palju zuumida, aga ei raatsinud pildistamata ka jätta.

Õhtul tulid pullid, kes olid päevaks naaberkarjamaale aetud, hanereas väikese Amore kannul maja juurde tagasi. Ütle veel, et rumalad. Nägid, et vasikas sai ilma voolu saamata läbi kõndida ja tegid kohe õige järelduse, et ju siis on turvaline.

Samas kiskus päris õhtu ikka natuke käest ära: mõtlesin, et katsun feta nõrguma saada ja läks jälle kella üheni öösel. Oleks siis ootamise kõrvale telekast midagi vaadata olnud…

Kogu see teguderohkus on suuresti tänu Maiale,kes lüpsis,  muidu oleks neli tundi olnud lehmadega tegelemist ja minu tegude nimekiri lühem.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s