Tallinn kutsus

No ja oleks olnud ebaviisakas keelduda. Eriti kuna kohamaksu ei tahetudki. Üritus oli “Ava lava, Tallinn”. Esimesena kutsusti Lääne-Eesti piirkonna artiste ja kaupmehi. Meie mahtusime Pärnumaa delegatsiooni. Kiidusõnad korraldajatele, väga mugav oli minna ja kaubelda. Ei pidanud lauda ja telki tassima, vool tuli otse laua alla ja isegi jagaja oli olemas. Odavam parkimine korraldatud. Muide, Vabaduse väljaku parklas on lausa ideaalne autos magada. Ei ole lärmi, ühtlaselt hämar, keegi ei häiri. Võin seda kinnitada. Nagu ikka tegin ka öötööd ja pühapäeval siis Jorma pool päeva müüs. Ei jõua ju lõputult… Esimesena proovisime seda skeemi juba nädal varem, toimis ka. Mis müüki puutub, siis laupäeval oli ilm halvem ja jäätised vaid eesti keelse sildiga. No arenesime siis pühapäevaks, tegin inglise keelse tõlke kõrvale. Kell 13.30 oli kogu jäätis läbi müüdud. Ja siis läks Jorma poodi ja müüsime terve suure karbi veel POE jäätist ka maha. Mitte enda jäätise pähe, aga odavamalt ja kõigile ütlesin, et enda tehtud on otsas ja see on tavaline poe jäätis. Osteti, aga osa inimesi kahetses siiralt, et varem ei jõudnud. Üks paar välismaalasi jättis poe jäätise ka ostmata.

Pildistas üks sõbralik ostja minu aparaadiga. See oli pühapäeval, kui suur osa kaupa juba maha müüdud. Näiteks võid ja toorjuustu pühapäeval müügil polnudki. Suvel on laual ka ainult näidised, kõik varud on külmkapis.

Nüüd on suur väljakutse jäätisevarud taastada, jõuda valmis Viljandi tellimused ja laupäeval PPK lõpetamisele minna. Klass, kus kaks aastat klassijuhataja olin, lõpetab kooli. Vastseliina laadale läheb Jorma üksi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s