Koera saba ja prohvetid

Olin korraks üllatunud, kui selgus arusaamatus elektriga Mihkli laadal. Tõepoolest ei olnud sellest juttu. Ma lihtsalt eeldasin, et kohalikud korraldajad teavad, millega kauplen ja (vähemalt minu jaoks)on ilmne, et jäätist ilma külmikuta müüa ei saa. Muidugi oli osadel kaupmeestel generaatorid kaasas, aga selle peale ei tulnud jälle mina, et see ka vaja võtta on.

Jorma lahendas probleemi “Võhu veinide” (kellega ja millega  Vastseliinas lähemalt tutvus) lahkel kaasabil.

See ajendas mind internetist uurima, et kas Sepa mahetalu mujal (sest Koonga vallas küll ei ole) on tuntud. Ja selgus, et Google otsing “talu Koonga vallas” andis Sepa mahetalu kodulehe teise valikuna, esimesena tuli Pärnu linna koduleht. Otsing “talu Pärnumaal” andis Sepa mahetalu lehe teisena, esimesena Tamme talu ürdiaed. Otsing “mahetalu Pärnumaal” andis Sepa mahetalu lehe esimesena ja teisena Haldjapiigade lehelt postituse Sepa mahetalu kohta. Otsing “mahetalu” andis Sepa mahetalu lehe kolmandana, see siis üle Eestiline mastaap juba.

Sama seeria Neti otsingus on pisut tagasihoidlikum. Otsing “mahetalu” andis Sepa mahetalu 19 valikuna, eelnevalt kordus mitu korda teisi talusid. Samas Neti otsing “talu Koonga vallas” annab Sepa mahetalu seitsmendana ja otsing “mahetalu Pärnumaal” annab esimesena ikkagi Sepa mahetalu kohta käiva postituse Tikri blogis.

See on siis see koera saba: “Kes koera saba ikka kergitab, kui koer ise”

Kahe aastaga vähemalt interneti keskkonnas üheks Eesti tuntumaks taluks. Koonga mastaabist pole mõtet rääkida.

Aga… “Ükski prohvet pole kuulus omal maal”. See on nüüd see prohveti osa.

Ei mingit tähelepanu kodukandis. Ju ikkagi kirjutan järgmisesse “Junnumaa kuukirja” lühikese tutvustuse. Muidu on kohalikel liiga lihtne jälle nägu teha, et “oi, kas sa teed mingeid piimatooteid ja kus sa neid müüd”

Müün tegelikult nüüd juba valdavalt seal, kuhu kutsutakse. Ja selleks nädalavahetuseks kutsuti Haapsalu Joogafestivalile. Personaalselt. Nii, et põhiline müügikoht on jah seal. Homme ka veel. Mina isiklikult müüma ei läinud, rõhun kauba valmistamisele. Homseks läheb sinna ka lisakaup.

See on ka üsna oluline, kuna järgmisest nädalast Pärnu Keskuse turul proovinädal. Peale mida selgitan välja, mis paberid tuleb korda saada. Mulle tundub, et üks MTR on vaja lisaks teha. Ennem ei tee, kui on selge, kas jään sinna müüma. Täna kutsus ka “Mahe Market”, jäätiseid, kuna nende kliendid on Laagri “Krõõdas” neid näinud ja tahavad ka. Tallinna ongi vaja mitu kanalit, et tasuks regulaarne kauba viimine. Muidu on nokk kinni saba lahti, kui ei ole kogu aeg saada, ei osata tahta, aga kui piisavalt ei taheta, ei tasu sõita.

Ja tõepoolest ei ole ma ammu enam see leinav lesk, kellele kord näkku naerdi. Näete, mõni asi püsib vist eluaeg meeles.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s