Tants limusiinidega

Pikaveres oli limusiinidel karjamaa juba üsna tühjaks söödud. Nii otsustasime, et aeg on sammud Urale seada ja sealt umbes nädala pärast Naissoosse. Illegaali (pull) eraldasime karjast, kuna naabrimees tahtis teda laenata ja ka muidu oli mõte ta maha jätta. Pühapäeval oli asi nii kaugel, et Ural aed üleval, meie ise Jormaga mõlemad kodus ja limusiinid ülimalt minekuvalmis. Niisiis sõitis Jorma traktoriga ees ja mina kõndisin järel. Loomadele oli vaja ainult üks kord öelda, et lähme.

Läksime üle Lõpe Agro koristatud viljapõllu. Ega väga palju varem poleks minna saanudki, kui vili kasvab, siis ju loomadega läbi ei lähe. Igatahes oli minul vaid järel kõndimise vaev, loomad läksid kiiresti ja kõrvale ei pööranud.

Ural avastasid nad kõigepealt õunapuud, Saba tahtis ühe noore õunapuu koos õuntega ära süüa.

Kogu selle karja juhtloom on Mussa. Ostsime ta lehmana Ahastest ja panime talle algusest peale lootuse, et on juhtloom. Ta on nimelt täiesti taltsas. Esimestel aastatel ta pettis meie lootusi, aga nüüd on kindel liider.

Ei tea, kas ka kõik järgnev oli tema idee?

Nimelt juba esmaspäeva pealelõunal helistas Kristo, kes õnneks Naissoos on ja küsis, kas me ajame loomi. Loomulikult meie ei ajanud, nad tulid omal algatusel Naissoosse. Kuna minul oli lüpsi päev, Artur alles täitsa haige, siis pidi Jorma üksi hakkama saama. Kutsusin siis Ülo ka appi ja limusiinid said Naissoos aeda. Terve järgmise päeva Jorma kohendas, trimmerdas ja lasi neile joogivett. Ülo keris vana karjuse maha. Vaatamata kogu tööle olid loomad täna umbes 10 minutit enne Jorma Naissoosse jõudmist ise Urale tagasi läinud. Õnneks oli sealt karjus veel maha võtmata. Ei pidanud siis minu närv ka enam vastu, läksin vaatama, mis toimub. Ega polnudki midagi, loomad sõid jälle õunapuu juures õunu ja veetsid muidu kvaliteetaega.

Saba ja Ella. Hetk sõbralikku lakkumist.

Esiplaanil Mussa, ülejäänud puhkavad. Ju ikka väsitab ka see rändamine ja kui kõht on täis, siis on paras aeg lõunauinakuks.

Peale puhkepausi kulub ära väike kehakinnitus. Laiad seljad näitavad, kui usinalt sellega terve suve tegeletud on.

Omalt poolt viis Jorma neile veevanni, karjuse tõstsime pisut ringi ja panime väljumiskohtades mitmekordseks. Kontrollisime testriga voolu tugevust, mis oli täitsa hea ja katsugu nad ainult omapead rändama minna!

Advertisements

One thought on “Tants limusiinidega

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s