Ega´s ma pole president

Nii, et võin oma arvamuse välja öelda küll. Ajendiks seekord mõni nähtud saate/uudislõik ja enda selle sügisene kontrollide hooaeg. Ka ajaline distants on minu jaoks juba tekkinud, nüüd juba varsti kaks aastat ei ole sotsiaaltööga seotud.

Kontrollimas käis VTA ametnik. Tulemus on selline, et teen natuke oma etikette ringi, märgin ära, kus on kasutatud toorpiima, kus pastöriseeritud piima ja muudan Feta nime Salatijuustuks. Täiesti õigustatud tähelepanu juhtimised ja olin ennegi juba sellele mõelnud. Mis mind ajendas arvamust avaldama, oli nähtud kontrollakt, mis täidetakse mahetöötlejate puhul. Vaatasin seda, et aimu saada, mis ees ootab, kui oma võile ametlikku mahemärki taotlen. Akt oli ca seitse lehekülge ja kõik vähimadki variandid küsimustega kajastatud ja vastusevariandid antud. See puudutab siis mahetoitu.

Aga inimesed? Lastekaitse spetsialistina koostasin endale ise küsimustiku, et kodukülastusel tegelikust olukorrast aimu saada. Ei ole kuskilt võtta ette valmistatud vormi. Ja hiljuti nägin uudislõiku, kus ema varjas oma 11 lapse sündi, ning sots töötaja selgitas, et ei läinud sisse kontrollima, uskus ema selgitusi. Kuidas ei läinud sisse kontrollima, kui pere on probleemne ja tema teada seal juba kasvab 10 last?

Minu arvates on prioriteedid täiesti paigast ära. Toidu käitlejaid kontrollitakse üsna tõsiselt aga probleemsed pered on ikka veel “ripakil”. Kõik sõltub sellest milline on kohalik sots töötaja ja kas omavalitsus on suutnud palgata eraldi lastekaitse spetsialisti.

Ise olen rahul sellega, et olen talupidaja, teen seda mis meeldib ja ei pea enam võõrale uksele koputama, võõraid tube läbi käima ja uurima, kas majas toitu leidub. Rääkimata unustamatust korrast, kui pidin ema käskima last ka toita.  Ja koostööd teen VTA-ga, Taimetoodangu Inspektsiooniga, PRIA-ga, mitte politsei, psühholoogide, perearstide, nõustamiskeskuse ja kriisabiga. Aga nagu öeldud – see esimene pool loetelust tundub paremini toimivat, kuigi tegelikult on olulisem hoopis teine pool.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s