Ammu uppunud, aga ise ei tea

See oleks nagu tabust üle astumine. Sama, nagu kodutülist avalikkusele kirjutamine. Nii ei tehta, see pole sünnis. Oma siseasjad lahendatakse omavahel.

Siiski tunnen, et kui teatud piirist on rahulolematus üle läinud, siis tabud kaovad. Seda on ju näha ohtralt ka a´la Võsapetsi saadetes.

Aeg-ajalt ikka kusagil kirjutatakse kohalike omavalitsuse ühendamisest või haldusreformist. Mina võin oma aadressiks kirjutada küll mida iganes. See ei muuda seda, kus ma elan, kes olen ja mida teen.

Kevadel (märts või aprill) kirjutasime Naissoo külarahva nimel Koonga valla volikogule pöördumise, kus palusime Naissoo teed korrastada ja nõudsime kirjalikku vastust sellele pöördumisele. Seda vastust ootame siimaale. Suuliselt on küll asjast ühe ja teisega pisut juttu olnud, loomulikult pole järgnenud mingeid tegusid. Muu hulgas juhtisin ühel juhuslikul kohtumisel  volikogu esimehe tähelepanu sellele, et vastus on saamata. See oli vist augustis (või juulis?). Praegu on oktoobri keskpaik, ikka pole vastatud. Selle kohta ütlen mina küll, et need omavalitsused, kus volikogu kummitempliks nimetatakse on veel heas olukorras. Kummitemplist jääb ju jälg. Meie oma pole sedagi.

Eile helistas Ants, et rääkida Pikavere Küla Seltsi nimel valla volikogule pöördumise tegemisest. Ikka tee teemal. Tema olukord on meie omast veel halvem, piimaauto, söödaauto ja teised varustajad keelduvad enam tema juurde sõitmast. Kui see nii lähebki, peab ta talupidamisest sellisel kujul loobuma. Nii “toetatakse” meie vallas ettevõtlust.

Üleriiklikus kohalike omavalitsuste haldussuutlikust iseloomustavas tabelis oli Koonga vald 209 kohal, kokku 226 omavalitsusest. Ma arvan, et tegelikult oleks õiglane koht olnud veel pisut tagapool. Kui nüüd korra veel teede juurde tagasi tulla, siis valla eelarves on riigi poolt  antavale teehoolduse rahale valla enda poolt lisatud 1€.

Tegin Pikavere Küla Seltsi nimel avalduse ära, teised minust targemad vaatavad asja üle. Põhimõtteliselt leian, et mõistlik on antud teema arutelul volikogus osaleda. Siinkandis küll ei ole nii kombeks, aga vaatame, mis nüüd saab. Nagu Antski ütles, ka tema oleks valmis koorma kruusa selle tee jaoks hankima. Põhimõtteliselt sama juttu rääkisin muide ka Naissoo tee kohta suuliselt volikogu esimehele. Me oleme nii meeleheitel, et oleme valmis ise teedesse panustama. Valla suutlikus on nii olematu, et kodanikega ei suudeta isegi debatti pidada.

Sellel teemal julgen muide sõna võtta küll. Töötasin kolm aastat ühes teises kohalikus omavalitsuses ja tean, mismoodi asjad võiksid olla.

Seda see pealkiri tähendabki. Meie kohalik omavalitsus on ammu juba uppunud, aga selle asemel, et seda tunnistada tehakse nägu, et kõik ju toimib.

Advertisements

One thought on “Ammu uppunud, aga ise ei tea

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s