Viimased kaunitarid

 

Alles eile tegin viimaseid jõupingutusi sügistöödega. Kaevasin, istutasin vaarikaid, Jorma aitas küüslauku maha panna. Muldasin roose. Olen neile lihtsalt igale ämbritäie paremat mulda peale vedanud. On nagu kaks ühes, muldan ja parandan järgmiseks aastaks peenra mulda.  Vaasi sai toodud viimaseid roosiõisi. Kollane on Arthur Bell, oranž Las Vegas, valge roosaga Nostalgie, roosa nupu sorti ei tea, see oleks pidanud olema Ingrid Bergman (müüja väitel), aga on midagi muud. (Sortide kirjapilti ei vaevu üle kontrollima)

Õnneks on üles võetud punane peet, porgand ja loomapeet. Täna hommikul oli maas 4,5 cm lund. Ma ei tahtnud tõustagi, selline masendus tekkis.

Maha on panemata veel Jaaniku kingitud tulbi ja hüatsindi sibulad. Ülejäänud tulbid on juba mõningane aeg maas. Hüatsinte pole teadlikult kasvatanud, korra proovisin, aga ei õnnestunud.

Valin nüüd järgmiseks kevadeks roosisorte, otsustasin olemas olevasse peenrasse veel kaks rida juurde istutada. Minu jaoks on roosid taluaia lill, kuna mu vanaema aias Naissoos nad kasvasid. Peale maja põlemist tõin sealt allesjäänud põõsad ära ja istutasin siia. Üks on veel alles. Kuna ta on nii vana, kui minu mälestused tagasi ulatuvad, siis järelikult üle 35 aasta kindlasti. Sort on tõenäoliselt Saima, nägin seda Silva aias ja oli samasugune.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s