Talv oktoobris

Jasmiin on täies lehes lume all. Berry on meil muide ainus loom, kes lumest suurt rõõmu tunneb, jookseb ja hullab nagu pöörane. Kanad selle eest on siiralt nördinud.

Noored kuked on harjunud laialt ringi jalutama ja ei oska nüüd midagi peale hakata. Kasvuhoones lumevangis on veel kõige viimane pesakond, kanaema koos kaheksa lapsega. Sellistes oludes ma neid välja ei lase.

Õunapuud olid ka asjade seisust jahmunud ja hakkasid üksmeelselt kiirkorras lehti langetama.

Täna kolisime Illegaali Mati juurest koju tagasi. Tal polnud ka kaugelt tulla, kõigest üle tänava. Mati tegi õuntest raja ja Illegaal tuli kenasti mööda seda, kuni aru sai, et peab koju tagasi tulema. Siis läks muidugi pullide vahel jõu katsumiseks. Meie ülejäänud “küla peal” loomad on vaja ka koju tuua. Väike Poiss jääb Hille ja Kalevi juurde, aga Kiilakas ja kolm tüdrukut on vaja küll Toivo juurest ära tuua. Poistel on ka ärasõidu kuupäev paigas. Tegelikult on see aasta meil esimene natukenegi tõsisem loomade müügi aasta.

Limusiinid tegid eile elu ka pisut põnevamaks. Jorma käis seal neile vett laskmas, aga selle peale ei tulnud, et raske lumi karjuse nööri on alla vajutanud. Limusiinid vaatasid, et aeda ees ei ole ja läksid paremaid olusid otsima. See neil muidugi ei õnnestunud, igal pool ju lumi maas. Ajasime nad tagasi ja käisime aia üle. Loomad saavad õnneks üsna hästi aru, kui on vaja koju tagasi minna.

Meie Berry üllatas eile õhtul uue trikiga. See, et ta mitu korda päevas diivanikatte maha ajab, on siinkäinutele teada. Eile võttis ta selle endale peale nagu teki. Ausõna, ise pani sedasi.

Proovisin lõpuks mascarponet teha ja siis hakkasin vaatama, et mis sellest edasi teha. Selgus, et tiramisu on kõige levinum valik. Proovin siis täna õhtul peale lüpsi teha. Eriti tore, et retsept sisaldab ohtralt alkoholi, kahjuks ei raatsi ma seda praegu osta ja kasutan kodus olevaid varusid.

November on ilmselt selle aasta vaesemaid kuid. Paar korda läheme Rakverre müüma ja siis veel Viljandi OTT ja Pärnu kaubaring. Nõmme OTTil on ilmselt nii hea varustatus piimatoodetega, et sealt pole vastatudki. Nii, et ilmselt seda müügivarianti ei tule. Nüüd on huvitav kas ja kuidas reageerib Pärnu Keskuse Taluturg, mille esindaja Merlega ühendust võtsin.

Asjaolusid arvestades tegin lüpsigraafiku, et ise ja ka Maia aru saaks, kes millal lüpsab. Ise lüpsan nüüd tunduvalt tihedamalt. Vabaks jätsin teisipäeva ja kolmapäeva, ülejäänud nädal sõltub sellest, kas on ka kuskile müüma minna, kui pole, lüpsan ise.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s