Tüdrukud kodus

Tuletan siin loo alguse meelde: kolm limusiini tüdrukut olid Naissoos eraldi, et mitte liiga vara tiinestuda. Augustis (septembris?) hakkas Lotte indlema ja vedas teised ka hulkuma. Tüdrukud jõudsid Pikaverre, kust said kaasa Kiilaka (pulli) ja edasi seiklesid Urale, õnneks Toivo loomade juurde aeda.

Nüüd oli asi tõepoolest sealmaal, et loomad koju tuua. Kiilakal nimelt ärasõidu päev ligidal ja muidu ka oli plaanis nad ära tuua.

Siinkohal suur tänu Reedale ja Targole, kes ka seekord oma moodulaedu laenasid. Millal me endale need ostame, on pisut segane.

Toivo oli meie suureks üllatuseks koguni kaks tüdrukut ketti suutnud panna. Alustasime Ellikust. Sellel pildidl on ta Toivo laudas ketis.

Loomade vedamiseks kasutasime hobuveokit, mille lauda ukse alla ajasime. Moodulaedadest sai koridor teha. Kuna Ellik oli juba ketis, siis oli selge, et ta tuleb nööri otsas viia. Toivo aravas, et paneme koti pähe, et ei näeks ja oleks rahulikum. Seda me ka tegime. Aga siis, kui kett lahti sai lasta ja loom oli Jormal nööri otsas, läks ta ikkagi päris pööraseks. Hüppas Toivole otsa ja astus tal jala peale. Arvasin, et võib ka hullemini olla, sest Toivo oli loomade vahel pikali maas ja pöörane mullikas tallas tal otsas. Õnneks midagi hullemat ei juhtunud. Panime Elliku siis uuesti nööriga toru külge ja pidasime natuke nõu. Jõudsime selleni, et veel ühe moodulaiaga tal märatsemisruum võimalikult väikseks muuta. See läks ka korda. Lasime loomal maha rahuneda ja lõpuks läks ta päris rahulikult käru peale.

Jorma kinntas ta korralikult. Sõidu ajal oli ta ennast pikali lasknud, nii et Naissoos avanes meile selline pilt:

Jorma võttis tal rihma kaelast ja tõmbas koti ka sarvede otsast maha.

Jälle omade hulgas, Ellik on keskmine, raagus põõsa taga.

Edasi läksime Lottele järele, tema oli ka keti otsas. Nüüd olime targemad ja peale koti pähe panemist tegime Lotte ruumi kohe väiksemaks. Lasime tal ka umbes kümme  minutit rahuneda. Peale seda tuli ta üsna rahulikult käru peale.

Lotte lahti päästmine.

Järgmiseks oli ära tuua Kiilakas, kes oli küll laudas, kuid mitte kinni. Kuna Kiilakas pole puhtatõuline, siis on tema iseloom tunduvalt rahulikum. Andsin talle kõigepealt mõne tüki leiba ja siis ajasime ta lauda ette osasse, kust välja pääses. Jorma arvas, et Kiilakas on enne ka käruga sõitnud ja läheb ise peale. Nöör oli tal ikka küljes, aga silmi me kinni ei pannud. Tõepoolest läks pull mõningase veenmise ja sikutamise peale ise kärusse. Temast mul pilti pole, sest aku sai tühjaks. Kiilaka tõime Pikaverre, kus ta hakkas kohe teiste pullidega jõudu katsuma. Ise tegime 30 minutit lõunapausi. Tuua oli veel üks mullikas, kes polnud isegi laudas.

Õnneks oli ta nõus ühe lehma järel lauta tulema. Neil oli vaja jooma tulla. Saime ukse kinni ja poisid ajasid ta lauda esiosasse. Seal oli ta ise nii rumal, et läks koridori, ilmselt lootuses välja saada. Surusime ta aedadega täiesti nurka.

Seal oli võimalik talle kott pähe saada ja kaelarihm kaela, nöör külge. Tuli tirimisega käru peale ja viisime temagi teiste juurde. Kõik kokku võttis aega kella kümnest kella viieni. Mina pole täna muidugi piimatooteid teinud. Ja ega nüüd õhtul ka enam märkimisväärselt ei tee.

Oleme Toivole väga tänulikud, et meie loomi seal olla lubas, söötis ja aitas ära ka saada. Avaldame seda tänu ka heina näol.

Järgmisel aastal on ilmselt võimalik mõni vanem lehm noortele mullikatele “lapsehoidjaks” jätta. Eraldi karja on nende jaoks ikkagi vaja, ei saa ju lasta lapsukesi ära paaritada.

Nüüd on vaja veel Naissoost kaks selle kevadist pulli ära tuua, ikka selle pärast, et liiga vara mullikaid ära ei paaritaks. Need pullikesed on natuke väiksemad, aga ka mitte väga taltsad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s