Kuna välja ei pääsenud…

…siis sisustasin oma päeva viimaste rooside muldamisega. Sest kujutage ette, minu jaoks tuligi see talv ootamatult. Tuulepea ja ülehõivatuna ? ei olnud ma jälginud ei uudiseid ega ilmateadet. Ja siis, kui näha oli, et läheb külmaks, tegelesin terve päeva piimaga, nii et kaks roosi ootas oma mulda. Peale selle veel roniroos ja paar välja istutatud potiroosi.  Igatahes täna vedasin oma puuduvad ämbritäied ära. Roniroosile panin lisaks varjuks eterniidi tahvlid. Teoreetiliselt peaks sealt vesi alla valguma, roosini jõudmata. Roos on maja ääres ja sel suvel ei õitsenud, sest varrepõletik hävitas võrsed. Ehk läheb tuleval suvel paremini.

Samuti said sahvrisse varjule veetud viimased loomapeedid. Oleks ilmad veel detsembris enam-vähem soojad püsinud, oleks need söödetud saanud. Piimale mõjub loomapeet igatahes hästi, nii et järgmisel aastal kasvatame ka.

Lüpsilehmade vasikad, kes neljakesi õues olid, olid ilmselgelt häiritud nii lumest, kui sellest, et suuri pulle enam polnud ja vihastasid mind täna mitu korda aiast väljatulekuga. Lõpuks lasime nad lehmade juurde, seal jäid nad rahule. Õhtul aitas Jorma nad asemele sikutada, sest kohad on veel harjumata.

Limusiinid olid ka aiast osa väljas. Kas see juhtus enne seda, kui lumesahk Naissoos karjuse maha sõitis või peale seda, on pisut segane. Igatahes tõstsid poisid karjuse teest kaugemale, et oleks võimalik lund lükata ilma karjust maha sõitmata. Natuke keeruline on, kui loomad on eemal, aga siia silma alla nad kõik ei mahu. Naissoos on olemas ka varjualune, mida siin pole.

Õhtul tegin lõpuks ära taimekasvatuse aruande Statistikaametile. Polnudki nii kole, kui arvasin. Taheti vähem andmeid, kui eelmisel aastal. Ainult selle koha peal, kus märkisin peaaegu olematut õunasaaki, läks automaatsüsteem lolliks, nii et esitasin aruande märkega “vigane”. No meie õunasaak oligi vigane.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s