Raskelt teenitud

Eile müüsid Viljandis Jorma ja Sigrid, täna ma ise. Tuleb öelda, et oleks võinud paremini minna. Kuna kaupa veel oli, läksin peale Viljandit edasi Võhmasse. Võhma küünlavalguses Jõululaat oli muidugi tore, ainult ilm erakordselt külma tuulega. Õnneks olin hommikul ettenägelik ja võtsin oma küülikunahast kasuka kaasa. Selle kasuka kasvatasin endale ise, kui veel karusnahaküülikuid pidasin. Kastor Rex. Ükskõik millise jopega poleks ma suutnud kolm tundi lõikavas tuules paigal seista. Kahjuks jäid väga soojad saapad välja otsimata, nii et jalad külmetasid ikka.

Kaup hakkas külmuma kahe tunni jooksul. Viimased sõira tükid olid juba peaaegu külmunud. Õnneks see sõira ei riku. Kaal ja arvuti keeldusid töötamast. Õnneks oli üle telgi pähklimüüjal korralik kaal, käisin seal kaalumas.

Mis puutub sõira, siis seekord viskas mul tõepoolest üle. Äri äriks, aga kas on eetiline asja täiesti vale nime all müüa? Räägin Reedast Tartust, kes igal laadal müüb “sõira”. See on tal ostetud Saidafarmist . Täna ütlesin ilmselt ta tütrele, kes seda mulle sõirana pakkus, et see pole sõir. Tüdruk läks näost punaseks ja ei saanud aru. Kui ütlesin, et see on laagerdamata laabijuust, siis ta mind vist isegi ei uskunud. Huvitav, kuidas Saida peremees sellesse suhtub, et juba aasta tema “sõira” müüakse. Kusjuures see juust on väga hea. Kas tõesti siis ei osteta, kui seda õige nime all müüa?

Koduteel oli Olustveres tee nii kinni tuisanud, et suutsin ainsalt sõidetavalt ribalt natuke kõrvale kalduda ja maandusin hanges. Õnneks tõmmati mind kohe välja.  Nii, et 10 tundi tööd ja siis lõpuks kodus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s