Lüpsimasin vol 2

Lõpuks saime kätte töökorras lüpsimasina. Algselt Tehnikakesusest tellitu saatsin tagasi ja tühistasin ostutehingu, kuna tõepoolest hakkasin kartma, et kui kohe algul ei tööta, siis mis jamad veel ees võivad oodata.

Küsisin hinda DeLavalist, kust algul ei julgenud küsida, kartuses, et see hind on minu jaoks müstiliselt suur. No ei olnud, poole kallim, kui see mis ei töötanud 🙂 Võin poole rohkem maksta küll, selle eest, et seade tõepoolest töötab ka.

Põhimõtteliselt ootasime nädala, tellimisest kätte saamiseni. Kuna seade oli tarnitud juppidena ja hind ilmselt sisaldabki tehnilist tuge nii palju, et tööle pannakse, siis pani noormees DeLavalist selle ise kokku ja reguleeris vaakumi parajaks.

IMG_4970

Kogu see kokkupanek võttis aega paar tundi. Alustas noormees rehe all, aga kui aru sain, kui kaua see aega võtab ja. et pärast uksest läbi ka mahub, kutsusin köögis jätkama.

IMG_4972

Selline suur kaadervärk lõpuks kokku sai. Esimese lüpsi tegi Maia, kes ka ennem nii öelda juhendamisel kohal käis. Parim on see, et uus masin lüpsab udara korralikult tühjaks. Meeldib ka see, et meie majapidamise üks saatjatest lüpsiaegne lärm on nüüd kadunud. Masin käib nii vaikselt, et ei kosta laudast rehe allagi ära.  Miinus on seadme suhteline raskus, manööverdamine on üsna tülikas. Loodetavasti on meie mure kehva vaakumi ja jäätuva kondensveega nüüd möödas.

Ei saanud kahjuks tervet lüpsi jälgida, kuna võimalusel vaatan Meisterkokka 🙂 Kuna selle saate ajal näljane olla on enesepiinamine, tegin küüslaugukartuleid. No polnudki suurt muud teha. See on siis Sepa mahetalu variant. Koorida ja poolitada kartulid. Keeta soolaga maitsestatud vees viis minutit. Sel ajal sulatada potis pakk Sepa mahetalu võid, lisada sinna soola ja kaks-kolm küünt purustatud küüsalauku. Veerand võisegust panna ahjuplaadile, ahi kuumutada 225 kraadini. Lisada kurnatud ja võimalikult kuivaks nõrutatud kartulid ja määrida ülejäänud või-küüslaugu seguga. Küpsetada kuldpruuniks. Serveerida hapukoorega, kuhu on segatud pisut soola ja Tamme ürditalu dipisegu. Lisandiks veel salat.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s