Ainult edasi!

Viljandi OTTi sünnipäevakohtumine Männiku metsatalus oli ootuspäraselt inspireeriv. Imetlen siiralt selle toimkonna säravaid ja tarku naisi.

Ülevaade Aktuaalses kaameras on siin

Toitumise (ja muidugi ka muu) tagajärgedega puutusin koolis töötades igapäevaselt kokku. Fakt on see, et lapsed on tunduvalt ülekaalulisemad, kui varem. Fakt on see, et käitumishäireid on tunduvalt rohkem, kui varem. Fakt on see, et füüsiline areng on märgatavalt kiirenenud. Ja see varem, millest ma siin räägin on umbes 30 aastat. Tegelikult on 30 aastat ju väga lühike ajaperiood, kui mõelda inimese eluea peale.

Täna tutvustati OTTi koosolekul erinevaid mahe- ja tavatoidu aspekte, kaasa arvatud tavatoitu puudutavad uuringud: GMO  ja pestitsiidide mõju, maitsetugevdajate mõju. Peamiselt on tehtud küll loomkatseid, mille üle ka teadlased vaidlevad, kuidas neid tulemusi õieti tõlgendada tuleb. Ometi on loomkatsete puhul võimalik lühikese ajaga saada aine mõju kolmandale põlvkonnale. Inimeste puhul on kolmas põlvkond minu poegade lapselapsed. Sest minu nooruses, kui ise lapsed sain, sellist “küllust” poelettidel veel ei olnud. Niisiis meie seda enam ei näe, mis tagajärjed kõigil neil mürkidel veel varuks on. Ja lubatud kasutada on oi kui palju keemiat. Seda tavatoidus. Ainult kasum on see, mis määrab mida toitudes kasutatakse.

Loodan, et võisin edastada. Darja Matt´i muljetavaldav ettekanne on vaadatav siit

Lugesin täna poes ise ka veel tähelepanelikumalt silte ja tõepoolest, osta ei olegi ju midagi.

Samas enamus inimesi kardab osta hoopis talutoitu. Ei tea ju mis seal sees on! Absurd, eksole.

Mina olen oma esimese sammu tunnustatud mahetöötlemise poole astunud ja tänase mõjul kavatsen nüüd ikkagi kiirendatud korras mahemärgi toodetele saada.  Vaatamata sellele, et see tähendab uskumatut paberimäärimist. Praegu on enamus tooteid ju sisuliselt mahedad, aga ametlikku tunnustust pole ma vaevunud taotlema. See on siis ametlik pool. Sisuline pool vajab töötlemise rajamise jaoks uskumatut ettevõtlikust ja investeeringuid. Ma võtan selle ette.

Praktilise sammuna võiks linnukasvatust esialgu plaanitust veel rohkem laiendada. Probleem tekib ilmselt tööjõuga. Ise ma ju ei jõua nii palju ja kas poistel on motivatsiooni rohkemaks, on pisut kahtlane. Aga võiks.

Ja veel. Uue maaelu arengukava koostamisel esitan enda ettepanekud. Kes mind ikka takistada saab 🙂

Advertisements

5 thoughts on “Ainult edasi!

 1. Uus maaelu arengukava- palun linki, tahaks ka midagi lisada.
  Linnukasvatus on hea idee, sest myygiaeg tuleb kätte kiiremini kui lihaveisel.

  • Linki mul kahjuks anda ei ole. Ise kavatsen oma ettepanekute edastamise kanali leidmisesse loominguliselt suhtuda 🙂 Paraku ei ole vist “ette nähtud”, et iga kodanik ettepanekuid teeb. Kuna mul on tõepoolest kindel visioon, mis seal võiks sisalduda, siis annan oma parima, et see otsustajateni kaalumiseks jõuaks.
   Linnukasvatus on kindlasti hea mõte. Ainult nii palju märgin ära, et kui kogemust selles vallas ei ole veel, siis suhtuge tõsiselt õppimisse. On infopäevi, materjale paberil ja internetis ja kindlasti külastage talusid, kus linde peetakse.

 2. Meie igapäevase toiduleti külastamine on kui osavõtt aeglasest väljasuretamise programmist. Kõige loomuliku, puhta, naturaalse levik on tehtud võimalikult keeruliseks. Manipuleerimise ja äraõpetatuse tulemus on see, et tavainimene ei tea enam, mis on päris.
  Hoian pöialt maheteel püsimisel ja saadan hingejõudu, et tervist jätkuks õige asja eest seismisel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s