Üleminekuvaevused

Ja ma ei pea silmas kliimaksit 🙂

OÜ Sepa mahetalu on nüüdseks saanud ka käibemaksukohuslase numbri. Üleandmisega on iseenesest nii, et raamatupidaja soovitas PRIA-s  konsulteerida, PRIA jällegi Taluliidus. Nii, et vist tuleb endal otsused vastu võtta. Nii saamatuks ma ennast ka ei pea, et keegi teine minu eest asjaajamise peaks ära tegema. Jõudsin ka järeldusele, et praegu on ainuõige aeg. Ringi teha või uued lepingud sõlmida tuleb ju kõige kohta. Nüüd selgub ka millised senistest partneritest näitavad üles paindlikku suhtumist ja kas on ka firmasid, kellega enam mingeid tehinguid teha ei taha. See viimane puudutab vist eelkõige telefonioperaatorit. Uus firma pole seotud ühegi kohustusega, küll oleme meie Arturiga praegu sunnismaised. Kui senine operaator normaalset pakkumist ei tee ja ei soostu trahvideta lepinguid lõpetama, ostame end välja ja ei suhtle selle firmaga enam tulevikus. Väike arvutus näitab, et isegi trahve ära makstes võidame rahaliselt. Vot nii kehvad tingimused on praegu.

Ootan vastust pangalt, kas ja kuidas on võimalik tehnika liisingulepingut ümber kirjutada. Fakt on see, et põhimõtteliselt ei taha mingeid erilisi summasid selle eest maksta. Kui suur menetlustasu oleks vastuvõetav, seda ei oskagi ennem öelda, kui näen, mis pakutakse. Postituse koostamise ajal sain esimese meili ja see küll eriti julgustav ei ole. Tundub, et tuleb probleeme. Iseenesest on mul võimalik see tehnika FIE nimele jätta, kuna see on soetatud 3.1 meetmest. Sellisel juhul tekib küsimus, mille eest ma liisingut maksan, kui kõik raha sisse toov tegevus OÜ-le üle läheb. Nagu öeldud, selguvad nüüd ka vastutulelikud partnerid…

Loomad tuleb ümber kirjutada ennem esimeste toetuste taotlemist, see tähendab järgmise nädala jooksul. Ringi tuleb teha Rakvere Lihakombinaadi leping ja sellega on kiire, sest Hille juures tööl olnud Väike Poiss läheb varsti sinna.

Juriidilist külge mitte puudutav probleem on 200ml karpide tarneauk. Olen seni Pakendikeskusest kõik pakendid võtnud, nüüd aga pole juba tükk aega väikest karpi. Sinna lähevad mul või, mascarpone, toorjuust ja toorjuust ürtidega. Probleem on tõsine, sest Sadama turg oma koode ringi ei tee. Niisiis olin sunnitud otsima hakkama. Leidsin Pärnust Baltic Packi ja avastasin seal töötamas kolledži aegse kursuseõe. Loodan saada pakkumist jäätisekarpidele. Leidsin ka puuduvad 200ml karbid, kahjuks tunduvalt kallimad, selle eest ka kvaliteetsemad. Vähemalt ei jää kaup müümata. Iseenesest on probleemid igal juhul edasiviiva jõuga, muidu võib jäädagi oma mugavustsooni ja nii mitte leida paremaid lahendusi.

Isikliku poole pealt on häirima hakanud kehakaalu tõus. Püüan magusast hoiduda ja rohkem värsket tarbida. Miks see värske vajadus just talvel tekib on muidugi küsimus. Praegu tuleb ju kõik poest osta. Täna tegin salatit: lehtsalatite segu, peale munasektorid, kirsstomatid (sektorid), soolalõhe, vähisabad ja kastmeks kokku mikserdatud oliiviõli, apelsinimahl, sool, suhkur, valge-, must ja cayenne pipar ja majonees. Hullult maitsev. Pilti tegin siis, kui pool oli söödud 🙂

IMG_5013

Taimelambi all kosuvad paprika, tšilli ja tomatitaimed. Külvatud ja üleval on tüümian, basiilik, mõni till ja petersell. Hakkan täna tomatitaimi pikeerima. Eile, kui linnas olin helistas Sirje ja jagas infot mulla sooduka kohta. Ostsin kohe kaks kotti. Taimede kasvatamiseks sobib poe muld kahtlemata paremini, kui peenrast võetud, lisaks on peenramuld praegu külmunud.

IMG_5012

 

Tomatike esiplaanil on Sweet Million ja väikesed taimed lillas kassetis on basiilikud. Suuremad taimed on ka Terma tomatil, katsun sel aastal jälle pisut varajasemat saaki saada. Eelmisel aastal ei olnud väga varaseid sorte ja üldse jäi kõik liiga hiljaks. Nüüd kavatsen soetada teise kasvuhoone juurde, kuhu panen paprika ja varase tomati. Majanduslikel põhjustel tuleb leppida odava kilekasvuhoonega. Ehk järgmisel aastal korralik…

IMG_5014

 

See on soetatud mullakott. Taimed külvasin Hõbesalu vihmaussisõnniku, mustmulla ja kasvuturba segusse. Pikeerin siis sellesse mulda. Esimesed tomatid on kahjuks ilmselt mitte just väga heasse turbasse pikeeritud. Juure ümber on neil küll ussisõnniku, mustmulla ja turba segu, kastan ka ussisõnniku leotisega, ehk piisab maha istutamiseni. Kui näen, et ei edene, tuleb veelkord ümber istutada.

Advertisements

3 thoughts on “Üleminekuvaevused

 1. Kui liising pidurit mängib, siis võib ju FIE edaspidi seadmeid OÜ-le rentida ja OÜ siis maksab FIE-le rendi eest sellise summa, mille FIE peab liisingule maksma (või midagi sellist).
  Kui liisinguks on Swed, siis ma head lahendust ei loodaks – elu on mitu korda näidanud, et nad eriti oma klientidega normaalselt suhelda ei armasta (võibolla on mulle muidugi lihtsalt sattunud halvad näited…)
  Jaksu igatahes… küll kõik asjad vaikselt paika loksuvad…

 2. Ongi nii. See summa, mis pank “vastutulekuna” kahe lepingu ümberkirjutamise eest tahab, võrdub tavalise inimese kuupalgaga. On jah Swed… Tundub, et pangad üleüldiselt jälgivad äriregistrit, olen saanud juba kaks pakkumist firma konto avamiseks. Neist üks SEBilt, kellega ei taha ma mingil juhul vabatahtlikult enam suhelda. Siis, kui paar aastat tagasi põllumajandusega tõsisemalt alustamiseks laenu võimalust uurisin, visati mind põhimõtteliselt välja. Ka kogu eraisikuna toimunud suhtlus on olnud absoluutselt kohutav. Teise pakkumise tegi Nordea, kellega mul pole mingit kogemust. Hakkan kaaluma, äkki võiks firma kodupangaks hoopis midagi muud valida. Swedi puhul häiris ka see, et kontoris on tohutu järjekord. Kui Pärnus oli Marfini kontor, siis seal oli klienditeenindus seni parim. Nüüd enam pole ja vahest harva on ikka vaja kohale ka minna, nii et kontor võiks siiski Pärnus olla.
  Igatahes tänud nõuande eest, ilmselt nii teengi.

 3. Oy Mahetalu oma moodustamise lisaprotokollides fikseerib ära, et kuna FIE tegevus löpeb, siis ka telefonikulude läbivaatamine tuleb köne alla.
  Koostada nöuetekohane OY Mahetalu koosoleku protokoll, kus yhe punktina on sees kuludes: 1.sideteenused ……… ja ettepanek ja lausa kohustuslik korraldada konkurss parima side-mobiilifirma leidmiseks, vähemali kolme pakkumise seast. Samas parima pakkumise leidmisel kuulub automaatselt FIE leping löpetamisdele, kuna FIE-t on tegevusregistrist kustutatud.
  Näidata ära, et Oy vajab yldse 4 mobiili ja yhte lauatelefoni ja köik need registreeritakse OY Mahetalu nimele ja makstakse OY Mahetalu arveldusarvelt.
  Saatke pakkumised vähemalt kolmele firmale ja köik firmad peavad teadma, et otsite parimat pakkumist.(fiks. protokollis) Saadate prokolli väljavötte. Kui olete parima pakkumise leidnud, siis teatate endisele firmale, et parima pakkumise puhul, kuulub FIE-ga leping löpetamisele(see on fikseeritud yldkoosoleku protokollis),
  Jaksu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s