Ikka veel asjaajamine

Loomad on ümber kirjutatud. Vastav teade on edastatud ka karjakoer Berryle. Kuna ta on soetatud ettevõtluse tarbeks, tuleb ka tema ümber kanda.

Esimene ost on ka tehtud, limusiini tõupull. Meie enda pullid ei sobi, sest nad on lehmadega sugulased. Uue pulli ära toomine on veel lahtine, kindlasti mitte enne 18.03.13. Siis toimub väike vangerdus pullidega. Hille juures olev Väike Poiss läheb Rakverre, meie juurest üks limusiini pull jällegi Hille juurde.

Meie kaks limusiini pulli on praegu laudas kinni. Nende vabaduse ajutine piiramine kestab umbes kaks kuud. Siis lähevad poisid eraldi karjamaale. Jorma pani pullid paar päeva tagasi kinni, suureks abiks Latterist soetatud moodulaiad. Ega ilma nendeta lihaveiste juures suurt midagi teha ei saagi. Siiani laenasime hädavajadusel neid Targo käest ja paljud vajalikud toimingud jäid ka tegemata. Kuna nad on piisavalt kallid, siis ennem ei suutnud endale soetada. Ka nüüd on neid kõige minimaalsemalt väikese ringi tegemiseks -kuus aeda.

Pullikeste kinni panemise käigus sai Jorma põlvetrauma, mis ei lase nüüd tükk aega metsa minna. Õnneks külmad ilmad kestavad. Teeme küttepuid juurde, et kõik, kes meilt osta soovivad, seda ka saaksid.

Pullide kohta veel niipalju, et need kaks on meie kõige taltsamad limusiini pullid ja nüüdne laudaelu muudab nad täiesti koduloomadeks. Teine läheb küll varsti Hille juurde. Tema kohale toomegi siis uue tõupulli. Meie enda 100% puhtatõulist proovime ka tõupulliks müüa.

Veel asjaajamisest: praegune telefonioperaator Elisa pole siiani mingit pakkumist teinud. Minu jaoks lõpeb ooteaeg reedel. Olen leidnud ka lahenduse, kuidas toimida, et mitte mingit lisaraha maksta ja operaatorit vahetada. Eeldusel, et Elisa ei soovi meid säilitada. Lahendus iseenesest on mitte eriti geniaalne, aga lihtne. OÜ valib uue operaatori, esialgu läheb sinna ainult Jorma telefon, juunis lisandub Artur ja septembris mina. Praegu on tõenäoline valik EMT. Täpsustan nende pakkumist.

Ei välista ka pangavahetust, kuigi mulle isiklikult tundub, et see sektor (pangad) on ilma igasuguse reaalsustajuta. Muidu ei söandataks lepingu muudatuste eest tavalise inimese kuupalka küsida.

Meie kanad said uue mitmekambrilise pesakasti. Siiani munesid nad valdavalt tühja sõime, aga peale pullide sisse kolimist muutus see keeruliseks. Täna hommikul uudistasid nad kambakesi uut pesa ja oli lausa näha, kuidas neil mõte kõrvade vahel liikus. Kuked peavad muide kanu rumalateks ja peavad vajalikuks neile ise õpetada, kuhu peaks munema.

Minu isiklikud jõupingutused vähe kehvema toidu peal natuke kaalu kaotada on luhtunud. Meil on nüüd nii, et Jorma ja Artur mõlemad kokkavad ja mina ei suuda nende hõrgutistele ei öelda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s