Sigadus

Mida muud on sellise käitumise kohta öelda?

IMG_5034

Naissoo metsas elab arvukas metssigade kogukond, kes iga aasta meie heinamaid rikub. Selliselt üles tuhnitud maa peal on hiljem äärmiselt raske niita. Iseenesest sobiks see ala suurepäraselt karjatamiseks, plaanisime seda ka eelmisel aastal, aga  ei jõudnud.  Veel olen mõelnud, et äkki oleks võimalik ja kasulik see ja ka Pikaveres olev analoog poollooduslikuks koosluseks ringi teha. Lugesin, et see on võimalik ka omaniku taotluse põhjal, vajalik on inventuur. Inventuur on meil ju olemas, DemoFarmi eksperdid tegid usutavasti piisavalt põhjaliku inventuuri. Põlluks on ju tõepoolest ka palju nimetada ala, mis mitu kuud aastas vee all on ja ka suvel suure kuivaga ütles Jorma, et traktori rattad olid vees. Jala käies tundus ometigi kõik täiesti kuiv.  Sead muide songivad soo kõrget kallast, päris soos pole nad kunagi tuhnimas käinud.

See siin ongi soo:

IMG_5043

Täpsemalt, see puudeviiru tagune osa. Olen seal lapsena palju konnanud, teadmata, et soo…

Kõndisin seal nüüd iseenesest selle pärast, et vaadata, kuidas edenevad metsatööd. Peab tõdema, et eriti ei edene. Minu nägemus asjast on see, et kohe, kui välja vedada enam ei saa, jääb saag seisma. Või, kui koorem täis on ja näha, et järgmist koormat enam teha ei jõua.  Saemehe arusaam on ilmselt teistsugune. Samas ei ole mul õigust inimest tööle sundida, kui ta tahab pühasid pidada, nädalavahetusel ei tööta ja ka nädala alguses pidi paariks päevaks mujale minema…

IMG_5037

Töö on pooleli. Selle metsa suhtes mul erilist emotsiooni ei teki, isegi liiga kaua on ta tegemata olnud. Juurepess on väga palju kahju teinud.

Minu enda puudega seonduv on sama moodi liiga kaua tegemata olnud. Terve eelmise aasta kasvas kõik omasoodu. Algsüüdlane (kui minu tegemata kaitsetööd mitte arvestada) oli jänes.

IMG_5047

Nagu näete, siis järeldused ma juhtunust tegin ja nüüd on võrgud ümber. Järgnevat ei tohiks aianduse asjatundjad vaadata.

IMG_5048

Ega ma praegu ise ka enam aru saa, miks ühele harule ladva jätsin, aga teisele mitte… Ja nii torkab ka silma tulevikus ähvardav pooleks murdumine. Nii, et ka mitte asjatundjale tekitab asja pildilt vaatamine paraku küsimusi.

Traktorist. Jorma remontis seda kaks korda. Panen siia esimese remondikorra pildi.

IMG_5032

See, et mina päris täpselt aru ei saa, mida seal kujutatud on, ei ole oluline.

Ilmselt jäi esimesel korral see märkamata, et üks hõlss vee mõrane oli. Nii, et põllule ta jõudis ja sinna ka jäi. Seekord läks ka keps vahetusse. Kõige töömahukam oligi selle parajasse kaalu saamine. Hea, et kodus korralik kaal on, sai grammi täpsusega parajaks. Täna vedas Jorma pool päeva rulle ja tõi ka metsa jäänud käru ära.  Oleme nüüd Antsule ühe loomade söötmise eest võlgu. Ta andis Naissoos limusiinidele hulga rulle ette. Limusiinid hulkusid mitu päeva järjest. Talveks oleks tegelikult kindluse laadset püsiaeda tarvis. Elektrikarjus ei toimi õieti, eriti kui see kusagilt lumes on. Fakt on see, et karjuste hooldamine on ühele inimesele paras kohustus millegi muu kõrvalt, aga nii, et kõik 101 asja ja siis karjused, see läheb natuke liiale. Peame leidma probleemile lahenduse.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s