Puudus

Puuduses kannatame nüüd lisaks munadele ka piima osas.

IMG_5060

 

Selle eest tibud kasvavad. See “koletis” on väike kukk, üsna huvitavat helehalli värvi.

Mis piima puutub, siis lüpsab ainult Molu. Tegelikult oleks praegu pidanud lüpsma ka Trulla (kes end ise puhkusele määras) ja Leedi (kes õnnetu udarapõletiku tõttu karjast välja läks). Lootused on Pamela poegimisel. Kuna meil oli pull karjas, siis täpset poegimise aega ei tea. Eeldasin, et ta poegib aprillis, kuid see lootus hakkab kaduma, kuna udarat veel ei paista.

Ainuke positiivne osa on see, et mina saan vähe kergemalt hakkama ja ka reisi ajal ei pea muretsema, et mis piimast saab. Sellega kahjuks positiivne pool piirdub. Pärnakad saavad oma tellitud piima ikka enam-vähem kätte, küll tuleb paus kõigesse, mis tehtud koorest. See tähendab või, mascarpone ja küüslauguvõie.

Mõtlesin, et mida teha koorest, kui seda saab nüüd ainult nii kolm liitrit korraga varasema 12 asemel. Jõudsin järeldusele, et jäätist. Nii väärindan koore kõige paremini. Niisiis teen jäätist, mida on nagunii rohkem tellitud, kui teha jõuan ja muu rammus kraam ootab Pamela poegimist.

Piimapuuduse taustal on kahetsusväärselt alanud laadahooaeg, samuti oli meil siin töötuba, milles osalejad avaldasid arvamust, et ka näiteks Laagris, kui Tallinnasse kaupa viin, võiks olla võimalus kokku lepitud ajal ette tellitud kaupa (eelkõige vist piima) saada. Mulle see mõte iseenesest meeldib, sest transpordikulud on ju vaja tasa teenida.

Seekord saavad paraku isegi Viljandi tellijad vaid osa oma kaubast.

Advertisements

One thought on “Puudus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s