Trulla valmistub üllatuseks

Täna oli esimene päev, kui voodist päriselt välja sain. Nii, et haige kolm päeva Austrias, kaasa arvatud tagasisõit ja veel kolm päeva Eestis. Luhta läks Vabaõhumuuseumi laat, ei olnud must toodete valmistajat, ega müüma minejat. Jorma lüpsis kolm päeva, tänaseks oli Maia kaubeldud, teadsin ju, et lähen laadale.  Tuleb tunnistada, et antibiootikumid aitavad, üsna lootusetust enesetundest on saanud juba enam-vähem hea.

Täna karjus Sofia pool päeva ja Jorma saatis mu vaatama, mis tal ometi viga on. Sofial ei suutnud mina küll ühtegi viga leida, aga avastasin Trulla. Kõndis minu juurde, endal udar juba suureks läinud. Üllatus missugune, arvasin, et tal on poegimiseni vähemalt kaks, kui mitte kolm kuud. Selgub, et ta on siiski kohe peale eelmist poegimist uuesti tiineks jäänud ja ajaliselt võib sel juhul poegima hakata küll. Ometi lasin tal tiinustki katsuda ja selle info põhjal oleks pidanud aega veel küll olema. Ju siis ikka ongi nii, et maatõugu lehmadel on raske emakat tabada ja nii see segadus tekkiski. Iseenesest selgitab see ka hästi,  miks ta ennast ise kinni jättis, ju ta ise teadis millal vasikas tulema peab 🙂

Tulevane rõõmus sündmus võib väga hästi aset leida ka minu Gotlandil oleku ajal. Sel juhul on mai keskel piima mured murtud ja saan jälle tellimusi täita, ning lõpuks laatadel ka müümas käia.

Advertisements

One thought on “Trulla valmistub üllatuseks

  1. Kas möni bakter toidus. Yks pere sai Kanaaria reisult, kui olid vötnud koos söökidega reisi.
    Tore, et olete terve!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s