Katkised asjad

Kõigepealt natuke uuest jäätisemasinast. Ei ole sellest siiani pikemalt kirjutanud, kuna ei teadnud, mida kirjutada. Kätte saamise rõõm oli väga suur. Kui esimese jäätise ära tegin, asendus see kõhklusega. Nimelt võttis see aega 1,5 tundi ja ka siis oli natuke liiga pehme/vedel. Mõtlesin, et äkki panin lihtsalt liiga ruttu masina tööle, kogus oli liiga suur jne. Proovisin veel, kogust vähendades ja läks paremini, aga ikkagi võttis palju rohkem aega, kui lubatud. Jahutasin järgmiseks korraks segu sügavkülmas hästi külmaks ja siis õnnestus küll ühe töötsükliga hakkama saada.

Samas meeldis mulle masina sulgemise süsteem, labad käisid lihtsa kruviga kinni ja ei mingit kaane paigalt nihkumise probleemi. Ka lärmi oli tunduvalt vähem, kui minu senisel masinal. Ja tänu eemaldatavale ilma külmutusaineta kausile ei jäänud midagi kausi seina külge, ega läinud nii raisku.

Muretsesin siiski liiga pika töötsükli pärast ja andsin sellest ka tarnijale teada. Vastuse sain kohe, soovitati kontrollida, kas kompressor ikka töötab. No oli selline naiivne soovitus, aga vähemalt väga kiiresti vastati.

Võtsin ühendust ka Eestis tegutsevate ekspertidega ja leidsin koha, kus oleks proffesionaali pilguga saanud masina ära kontrollida. Kuna selleks tulnuks Tallinna sõita, jäi mõte esialgu ootele.

Eile käis masin tükk aega ja ikka oli jäätis vedel. Lõpuks kontrollisime, kas kompressor üldse töötab ja selgus, et see oli täielikult töötamast lakanud. Ennem ikkagi töötas, kuigi millegi pärast ebapiisava võimsusega. Võtsin uuesti tarnijaga (LaGondola) ühendust ja leppisime kokku, et saadan neile masina tagasi ja nemad kannavad raha ka tagasi. Igal juhul on klinditeenindus Itaaliast Eestisse märksa kiirem, kui nii mõnelgi kodumaisel firmal. Nii, et sealt võib tellida küll.

Teine katkine asi oli meie eelmise aasta jäätisekülmik. Selles oleme muidugi ise süüdi, vedeles õues. Nüüd on selge, et tast asja ei saa ja saatsin Jorma Tallinna uut tooma. Uue jäätisemasina saan Liivi käest. Mõtlesin juba enne paar korda, et tal äkki on alles. Ta tellis ja ei olnud väga rahul, mul on aga praegu hädasti vaja.

Niisiis jääb üle leida kedagi appi müüma. Kahe külmikuga on ju võimalik kahes kohas korraga olla. Nagu näiteks see nädal Viljandis Hansapäevadel ja Häädemeestel Liivimaa festivalil.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s