Muudatused

Tuleb tõdeda, et kahel kohal müük sel aastal eriti ei õnnestu. Ma lihtsalt ei saa nii palju kaupa tehtud. Selleks ei jätku lihtsalt toorainet, ajaliselt veel kuidagi ehk jõuaks. Jäätise müük on sel aastal kindlalt parem, kui eelmisel. Sinna läheb meeletu kogus koort. Või jaoks enam ei jätku. See, et keskendun jäätisele ja sõirale on igati õige otsus. On vaid mõned müügikohad, kus sõir peaaegu üldse ei müü ja võimalusel eelistan minna sinna, kus see müüb.

Täna meid Tallinnas ei ole. Korraldajale saatsin teate ja vabanduse. Vaatamata mu eilsele esialgsele ehmatusele, et midagi eriti ei müü, said noored üsna hea tulemuse. Suuresti tänu Siimule, kelle müügioskus on kõvasti üle keskmise. Täna jätkavad Jorma, Sigrid ja abiks olev Karin Pärnu Hansalaadal. 

Mõtlesin ise, miks ma eile nii närvi läksin, et korraldajatega lausa õiendasin ja jõudsin järeldusele, et põhjuseks on minu arvates liiga kõrge kohamaks. Ja seda arvan ma täiesti tõsiselt. Olgu pealegi kolm päeva, 105 eurot on tõesti liiga palju. Ja kui elekter maksab 30 eurot, siis ei saa nii suhtuda, et pole nende asi, kui on voolukatkestus. Meil läks umbes selle elektri maksumuse väärtuses jäätist raisku. Oleks võinud muidugi tunduvalt hullemini ka minna. Selliseid asju muidugi juhtub, aga asi on ju mastaabis. Suurtootja jaoks ei ole see katastroof, kui mingi kogus kuskil üles sulab, väga väikese tootja jaoks aga on küll. Ma ei tea, mida ma oleks teinud, kui eile kogu kaasas olnud jäätis oleks ära sulanud!

Järgmiseks nädalavahetuseks on plaan alles lahtine. Kas Sangaste heina- ja meepäeva laat, tantrafestival (eeldusel, et pühapäeval saab mitte kohal olla) või Laulasmaa laat?

Laulasmaa on ainus koht, kus me käinud oleme, samas sõira ostmist seal väga loota pole, Harjumaa. Ega ma seda muidugi teab mis koguses teha ei jõuagi, nii et tuleb vist muudel alustel valik teha.

Ülejärgmisel nädalavahetusel Varbla laat ja võib-olla ka pärast edasi Virtsu.

Edasi Haapsalu Joogafestival. Siinkohal nende info:

Joogafestivali piletid on soodushinnaga veel loetud päevad! 
20.-21.juulil Haapsalus on kavas 50 sündmust kokku 10 tegevuspaigas üle Haapsalu! Selle aasta Joogafestivali teema on “Mees ja Naine”. Festivalil saab muuhulgas teada, mida tähendab ökojooga, kuidas toituda toortoidust ning mis on kuum jooga. Spetsiaalselt naistele on korraldatud kaks ja meestele kolm töötuba. Festivalile oodatakse nii algajat kui ka juba edasijõudnud joogahuvilist!
 
Ja ilmselt siiski ka Mihkli laat, kuigi algselt ma sinna minna ei kavatsenud. Planeeritud Tartu Hansapäevad jäävad ära. Me ei vea kahte suurt müügikohta välja.
Advertisements

2 thoughts on “Muudatused

    • Väga huvitav info, ma ei teadnudki. Katsume järgmiseks hooajaks tõesti sõltumatu lahenduse leida. Esiteks maksame suve jooksul elektri eest väikese varanduse ja teiseks alati pole pakutav vool väga kindel. Selle Pärnu asja pärast vist esitan kahjunõude, näis mis siis saab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s