Üks tõke on murtud

Põllumajandusega mitte väga lähedalt kokku puutujatele on järgnev jutt ilmselt üsna arusaamatu.

NÜÜD on mul õigus üldse piima müüa, sest koos Kikiga sain ka piimakvoodi. Tegelikult ei oleks tohtinud ilma piimakvoodita üldse mingit piima müüa. Mis asi see piimakvoot siis on? See on ette kindlaks määratud kogus piimaliitreid, mida on õigus tootjal müüa. Jaguneb omakorda tarnekvoodiks (piimakombinaadile müüdav piim) ja otseturustuskvoodiks (otse kliendile müüdav, aga ka ise töödeldav piim). Seda müstilist kvooti sai taotleda 2006 (loodan, et ei eksi numbriga) aastal ja meie oma rumalusest lihtsalt jätsime taotlemata, kuigi lehmad olid siis ka. Hiljem enam uued taotlejad lisanduda ei saanud, kuigi Eestil on kvooti (riigile Euroopa poolt määratud kogus) kogu aeg üle olnud.  Õnneks ei ole leidunud nii agarat ametnikku, kes minusuguseid rämedaid seaduserikkujaid karistama oleks asunud. Ju ei ole vastavat korraldust antud.

Endale pean nüüd selgeks tegema, millal kuhu ja mis vormis tuleb aruandeid esitama asuda, eks ikka müüdud piimaliitrite kohta.

Täna tuleb kindlasti ära teha muudatusavaldused PRIAle, mis puudutavad küll FIElt OÜks üleminekut. Arvasin naiivselt, et kui hunniku pabereid täitsin ja need büroos lasin üle vaadata, siis on asi lõpuks korras. Helistati Tartust ja selgus, et pole korras. Kahel põllul puudub rajamise aasta (kui seda aastat igivanade põldude puhul keegi ei tea, siis võib märkida 2004 :)), maatõugu lehmad ja kogu kohustus, mis minu teada tuli FIElt OÜle üle anda, tuleb hoopis OÜl lihtsalt uus kohustus võtta. Sest nagu helistanud ametnik väga maakeeli ütles “muidu toetust ei saa”.

Ja veel samal lainel: Nüüd on tavaks saanud, et PRIA muudab igal aastal põldude andmeid. Muutuvad massiivide numbrid, väheneb põldude pindala ja nüüd kõige tipuks on asutud MINU põlde mitmeks jagama, nii et ühe põllu asemel on kaks, mõlemad muidugi eraldi massiivi numbriga. Loomulikult tuleb minul kõik need muutunud andmed kajastada oma taotlustes, põlluraamatus jne.

Mul ( ja väga paljudel teistel) on pidevalt talus abi vaja, äkki võiks mõni ametnik tulla? Praktilist tööd tegema…

Advertisements

One thought on “Üks tõke on murtud

  1. … selle asemel,et põlde jagada ja mida kõike muud – ilmselgelt mõeldakse välja kõike,millega oma ametisolemist õigustada. Iseasi,kas sel ka praktilist mõtet on… Teoorias ja paberi peal võib ju ilus olla, kaunilt kõlada, aga…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s