Kassid, ehk kuidas asjalood nüüd on

Mäletatavasti kurtsin kasside puudumise üle. Rotid on maja üle võtnud ja ehk kusagil lipugi heisanud. Selle vastu otsustasime soetada kassid. Nüüd on kõik õnnelikult uude koju jõudnud ja end enam-vähem sisse seadnud.

Kõigepealt saabusid kaks väikest kassikest. Kuue kuused, aga nii väikesed, et kui korduvalt seda vanust üle poleks kinnitatud, siis küll ei usuks. Kuna emane oli nii väike ja haige, siis ei tahtnud nimesid enne panna, kui loomakese saatus selge. Alustuseks tõin Halvetist ussirohu (igaks juhuks) ja nohu vastu antibiootikumi tabletid. Arst soovitas anda Royal Canini veterinaar sarja kassipoja toitu. Seda nad ka saama hakkasid. Algul panime loomakesed kasti kinni. Kasutasime olemas olevat kasti, mille pealt kindlustasime. Seda seetõttu, et kassid ei osanud liivakasti kasutada. Nii olidki nad esimesed kaks päeva “vangis” koos kassiliiva, krõbinate ja veega. Magamisase ka muidugi. Siis kui näha oli, et liivakasti kasutamine selge, tegime kasti pealt lahti ja kassid hakkasid väljas käima. Liivakasti tõstsime kastist välja. Kuna oli näha, et nad pead raputavad, siis saatsin nad igaks juhuks koos Jormaga kliinikusse. Selguski, et kõrvas on palju lesta. Kõrvad puhastati ja nad said välisparasiidi tõrje. Peale sealt tagasi tulekut otsustasin nimed ära panna. Nimed on Iti ja Kusti.

IMG_6118Iti alustas koeraga heade suhete sõlmimisest. Berry näo järgi otsustades pugemine toimib. Samal ajal Kusti oli ikka väga ettevaatlik ja piilus kastist, kas koer on kohal.

IMG_6126Peale veendumist, et “õhk on puhas” ronis ta krabinal välja ja hakkas mürgeldama. Praegu ei karda ka Kusti enam koera ja möllab endale meeldival ajal.

IMG_6133Toas möllamas.

IMG_6130Iti

IMG_6136Kusti

Kolmas kassike jäi esialgu ootele, kuna Itil oli väga tugev nohu ja Kusti ka tirtsus natuke. Eile jõudis ta lõpuks kohale.

Kolmas kassike on eelmistest kaks kuud noorem, aga kaalub 1775 grammi, st. pool kilo raskem, kui Iti praegu ja tervelt poole raskem, kui Iti nädal tagasi. Ta paistab veelgi suurem tänu poolpikale karvale. Teistest kassidest ta hästi ei arvanud, koera peale sülitas, aga inimesi armastab ta väga.

IMG_6148Nii alustas tema oma elu uues kodus. Jorma ei võtnud teda sülle, ta ronis ise:) Nimeks sai Petka. Pikk vorm Peeter.

IMG_6159Petka

Omavahel pole kassid veel sõbrunenud. Õue ei saa ennem keegi, kui Petka ka kodunenud on ja Iti ning Kusti täiesti terved.

IMG_6143Iti ja Kusti käivad vahest veel kastis ka magamas, aga valdavalt kasutavad oma äranägemisel diivaneid või on pliidi all. Petka on valdavalt elutoas.IMG_6160

Armastab aknalaudu, tahab vist õue pääseda.

Kiisu on praegu pisut tõrjutud, kuna ma ei ole nõus talle ülikallist kassipoja toitu andma. Nii valvan tema toas käike.

IMG_6157

Kiisu ja Berry. Neil on suhe…

Niimoodi siis elavad kassikesed talus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s