Ja veel kehvemaks läheb

Meil on olnud juba mõningane aeg mure uue lehma Taiga pärast. Pildi temast, kui ikka on keda pildistada, panen siis, kui ta vähe kabedam välja näeb.

Taiga on hiiglane, tema turjakõrgus on suurem, kui minu pikkus. See heasüdamlik hiiglane jäi haigeks. Ravisime teda vastavalt oma tarkusele ja võimalusele. Kuna praegu on veterinaarid muutunud täiesti väljasurnud elukutseks (on ainult väikeloomakliinikud ja sealsed arstid, kes ei tegele suurloomadega), siis ei osanud mujale pöörduda, kui Tartusse. Täna siis käis Maaülikooli kliiniku meeskond lehma diagnoosimas.

maaülikooli veterinaaridSee on mobiilifoto ja pole väga kvaliteetne.

Nüüd ma vähemalt tean, mis viga on ja oskan looma edaspidi ka jälgida. Kahjuks midagi väga rõõmustavat ei kuulnud. See häda, mis minu kirjelduste põhjal kohapeal (telefoni)konsultatsiooni võimaldaval arstil pakkuda oli, ei ole paikapidav. Vähemalt tean, kuidas looma edasi sööta, sest ketoosi pole tal kohe kindlasti.

Kahjuks läheb kogu see teadmine mulle väga palju maksma, koduvisiit Tartust…

Isiklikult pean ebanormaalseks olukorda, kus loomapidajad on sisuliselt abitus seisus. Liiguvad euroopa toetusrahad ja see peaks võimaldama riiklikku tugiteenust ka selles valdkonnas. Eriti, kuna tegemist on elusolenditega. Praegu on riigi toel võimalik vaid korjust utiliseerida…

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s