Värskendav

Talupidamine võiks muutuda pisut üksluiseks, vaatamata meie väga erinevatele tegevustele, kui poleks võimalust vahepeal ka vaimu värskendada.

Eile toimus Maria talus Pärnu Lahe Partnerluskogu uue strateegia töökoosolek. Erinevalt inglise keele tunnist ei tunne ma end sellistel üritustel rumalana, kuna sõna on minu tugevamaim külg. See tähendab, millegi sõnastamine, ka varem sõnastatu mõttest aru saamine. PLPK juhatuse töö annab võimaluse mitte “rooste minna”, iial ei või teada, milliseid oskusi elus vaja läheb.

Maria talus olen muidugi varemgi käinud, küll polnud käinud sinna kompleksi kuuluva Korstna talus. Jättis väga hea mulje, jõuluvana oli hea ja terve see maja hubane, vanaaegne kenasti säilitatud. Peab ütlema, et Ennu silmad särasid, kui oma valdusi tutvustas. Mis on ka üks olulisem näitaja. Igatahes soovitan Korstna talu külastada, lastele kindlasti meeldib.

Natuke samasse valdkonda kuulub ka Koonga valla arengukava, pean silmas, et alusdokument, nagu ka strateegia. Paluti vana arengukava üle vaadata ja uue jaoks mõtteid pakkuda. Lugesin ja pidin Arturile selgitama, miks äkki omaette “jumal hoidku” ütlesin. Lihtsalt see vana on nii kohutav lugemine. 2002 aastast ja veel varasemast asjad kirjas, lihtsalt põhjusel, et tegelikult pole vahepeal uut arengukava tehtud, on vaid kosmeetilised parandused. Sisu lugeda on lihtsalt masendav: välja toodud “must stsenaarium” on pea täies mahus täitunud. Tegevuskava lugedes võib üle poolele taha märkida: “teostumata”

Mis puutub uue arengukava jaoks mõtetesse, siis neid ju on. Aga niisugusel moel seda asja ei peaks tegema, ootan sisulist arutelu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s