Värskendav

Talupidamine võiks muutuda pisut üksluiseks, vaatamata meie väga erinevatele tegevustele, kui poleks võimalust vahepeal ka vaimu värskendada.

Eile toimus Maria talus Pärnu Lahe Partnerluskogu uue strateegia töökoosolek. Erinevalt inglise keele tunnist ei tunne ma end sellistel üritustel rumalana, kuna sõna on minu tugevamaim külg. See tähendab, millegi sõnastamine, ka varem sõnastatu mõttest aru saamine. PLPK juhatuse töö annab võimaluse mitte “rooste minna”, iial ei või teada, milliseid oskusi elus vaja läheb.

Maria talus olen muidugi varemgi käinud, küll polnud käinud sinna kompleksi kuuluva Korstna talus. Jättis väga hea mulje, jõuluvana oli hea ja terve see maja hubane, vanaaegne kenasti säilitatud. Peab ütlema, et Ennu silmad särasid, kui oma valdusi tutvustas. Mis on ka üks olulisem näitaja. Igatahes soovitan Korstna talu külastada, lastele kindlasti meeldib.

Natuke samasse valdkonda kuulub ka Koonga valla arengukava, pean silmas, et alusdokument, nagu ka strateegia. Paluti vana arengukava üle vaadata ja uue jaoks mõtteid pakkuda. Lugesin ja pidin Arturile selgitama, miks äkki omaette “jumal hoidku” ütlesin. Lihtsalt see vana on nii kohutav lugemine. 2002 aastast ja veel varasemast asjad kirjas, lihtsalt põhjusel, et tegelikult pole vahepeal uut arengukava tehtud, on vaid kosmeetilised parandused. Sisu lugeda on lihtsalt masendav: välja toodud “must stsenaarium” on pea täies mahus täitunud. Tegevuskava lugedes võib üle poolele taha märkida: “teostumata”

Mis puutub uue arengukava jaoks mõtetesse, siis neid ju on. Aga niisugusel moel seda asja ei peaks tegema, ootan sisulist arutelu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s