Pole tasuta meditsiini

See äratundmine on kahetsusväärselt kaua aega võtnud. Oleks varem aru saanud, oleks originaalkomplektsus ilmselt säilinud. Nüüd on midagi B-kategooria varuosaga asendatud ja midagi ülearuseks/ohtlikuks muutunut eemaldatud.

Eeltoodut arvestades ei pane vist imesama, et probleemide ilmnedes ei ole tõtanud arsti juurde, vaid püüan ise lahendust leida. Mul on nimelt tekkinud tunne (võib-olla ekslik, aga see pole ju oluline, kui ma praegu nii tunnen), et arsti juurde tuleb minna valmis diagnoosiga ja siis on parimal juhul võimalik sellele diagnoosile saada nii kinnitust, kui ravi.

Praegu tundub, et olen lõpuks õige teeotsa kätte saanud. Kõigepealt tahan kiita seda raamatut . Ostsin selle kohe, kui ilmus ja kinkisin ka sõbrannale. Fakt on see, et väga suurt osa põhitõdedest ma lihtsalt ei teadnud. Näiteks vesi. Ma teadsin küll, et tuleb vett juua ja ka seda, et kaalu alandamiseks soovitatakse kaks liitrit päevas, aga ma ei teadnud, mis juhtub, kui ebapiisavalt juua. Juba see tegemata jätmine võis põhjustada minu originaalosade kaotuse. Selliseid näiteid on veel. Igatahes on see väga hea raamat ja soovitan kõigile, ka tervetele. Isegi esmapilgul tähtsusetud probleemikesed võivad olla millegi tõsisema alguseks ja neid võib olla imelihtne lahendada.

Teine hea leid tuli täiesti juhuslikult. Äkki FB kaudu? Igatahes sattusin Erik Orgu lehele ja võtsin lihtsalt prooviks personaalse toitumiskava kuuks ajaks. Igaks juhuks märkisin sinna gluteeni talumatuse, sest  organism andis tõsiselt häiret ja see tundus tõenäoline põhjus. Oleme terve perega väga rahul. Muidugi ei ole ma ennem elu sees sellises koguses kaupa poest korraga ostnud. Võtsin nädala ostunimekirja korraga. Kahjuks on praegu selline aeg, et oma tooteid on väga vähe, suvel on oluliselt rohkem enda kasvatatut saada.  Väga mugav on süüa teha, kui menüü on ees ja kõik vajalik kodus olemas. Ainuke asi on ajakulu, kolm korda päevas erinevat sooja ja värskelt valmistatud toitu valmistada on juba ise peaaegu tööpäev 🙂 Mõne retsepti juures on ka sinna märgitud valmistamise aeg väga mööda. Näiteks üht hommikusööki, mis oleks pidanud 10 minutiga tehtud saama, tegin mina tund aega 🙂 Olin muidugi ka unine, aga ju seda on paljud inimesed hommikuti. Igatahes olen rahul ja kavatsen tellimust pikendada.

Mis puutub seda küsimärgiga gluteeni talumatust, siis võtsin apteegist kiirtesti ja tegin selle perearsti laborandi abiga ära. Abi läks vaja augu sõrme saamisel, see seade, mis komplektis kaasas oli ei võimaldanud piisavat auku, et vajalik kogus verd kätte saada. Lasin siis professionaalil augu teha ja verd voolas külluslikult. Test oli positiivne, kuigi natuke kummalisel kombel ei ilmunud kontrolljoont, küll aga talumatuse näidu joon. Kuna vaatamata gluteeni vabale menüüle enesetunne märgatavalt ei paranenud, võtsin eelpool lingitud Mihkelsoode raamatu ja leidsin, et kõik mu vaevused kattuvad düsbakterioosiga. Hea, et ma eile eelaimuse tõttu apteegist probiootikumi ära ostsin. Kuna düsbakterioos ei ole nähtus omaette, siis nüüd on vaja veel selle põhjusele jälile saada. Miks ma arsti juurde ei lähe? Kavatsengi minna, et kasvõi oma kuluga vereproovid tellida, loomulikult räägin ka probleemist, aga mul puudub igasugune lootus lihtsatele vastustele. Kui need asjad nii käiksid, siis oleks ma alles kompleksne…

Kavatsen ära käia ka Selma Teesalu vastuvõtul ja nagu ma kuulnud olen, siis on mõistlik võimalikult palju andmeid (vereproovide vastused) kaasa võtta.

Mulle meeldiks, kui see meie meditsiini olukord oleks rohkem lahti räägitud: näiteks see asi mahub nii öelda tasuta meditsiini alla ja sealt maalt otsige abi tasulistelt spetsialistidelt. Paraku minusugused vähe pikaldased ei saa ise aru, enne kui hilja on…

Advertisements

One thought on “Pole tasuta meditsiini

 1. Ostsin alles hijuti Selma Teesalu raamatu” Toitumine kehakaal tervis.” Tartu, 2009 144lk., kuna meil oli yhine sydamearst.

  Nyyd on “moes” vajalik organismi puhastamine. Teistes riikides on ilmunud varem, kuid nyyd alles tölgiti eesti keelde Natasha Corrett, Aluseline toit sinu tervise eaks”, seal räägitakse, et aluseline (juur- ja puuviljad peavad olema 80% toidukorras esindatud ja happelist ainult 20%) Väidetakse, et keha happelisus toob esile haigused ja allergiad. 199lk koos suureformaadiliste piltidega ja sisaldab toiduainete nimekirju(mis on aluseline+ märgiga ja mis happeline paha- märgiga.

  Pyyan ka ise midagi sellelaadset järgida.
  Neid teisi ei tea ja vaadata ei saanud, kuna nöudis sisselogimist.
  Kuskilt lugesin, et KÖVA SÖNA on talu hapupiim ja veel ökö nagu teil.

  Jöudu terveks tulemiseks! Kaunist päikeselist kevadet!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s