Ikka Vastseliina

Sellel nädalavahetusel müüme Vastseliina laadal. Et mitte pikalt keerutada – minge ja ostke oma sõir KOHE ära, sest see saab otsa.

Nüüd lõpuks on meil poeginud kõik lehmad peale Sofia, kellel on veel aega. Kinni jäämas pole niipea kedagi, nii et piima on palju. Ainult… Lemmik ja Kiki poegisid vastavalt kaks päeva ja üks päev tagasi. Molu küll juba kuu alguses, aga tema kauaoodatud poegimine päädis rikutud udaraga. Meil on nüüd lehm, kes lüpsab ainult kahe veerandiga. Sealjuures momendil rohkem, kui teised. Samas oli meil ammu kokku lepitud, et toome Kiki eelmiselt pererahvalt ühe vahva lehmvasika, nii et Molu piim on läinud valdavalt ikkagi vasikatele (ta enda oma ju ka). See on siis põhjendus, miks sõira niiiiii vähe kaasas on.  Me ise prognoosime, et kell 12.00 laupäeval on sõir otsas.

Jäätist seevastu on. Laupäeval tuleb ju väga viisakas ilm (asjaolusid arvestades) – tervelt 13-15 kraadi sooja, vihma ei peaks sadama, tuul on nõrk. No mida ühelt suvelt veel tahta! Minge sööge jäätist, päris ehtsast talu toorainest, ilma igasuguste kahjulike kõrvalaineteta.

Ja veel nädalavahetusest: 22.06.2014 toimub Koonga jaanituli. Meil on kokkulepe, et võime seal jäätist müüa. Ilmselt saan selleks ajaks ka ühe sõira juurde tehtud, mida siis rõõmsalt maha müüa. Ilmaga on jällegi kokkulepe, et ei saja (peaaegu).

 

Advertisements

One thought on “Ikka Vastseliina

  1. Fikseeritud sõira lõppemise aeg oli 10.45 laupäeval. Ma ei ole selle üle uhke, aga häbi ka ei tunne. Sõira vähesus ei olnud tingitud minu laiskusest – tegin seda täpselt nii palju, kui toorainet oli. Mõni võib ju mõelda, et miks ma siis piima (või kohupiima) juurde ei osta. Siis jääb minu töörahaks natuke liiga vähe. Mis omakorda on paraku kindel märk, et hind ei ole piisavalt kõrge. Aga mulle ei meeldi hinda tõsta, olen ise ja on ka kliendid selle hinnaga harjunud, pealegi ei oleks kõrgem hind enam taskukohane, niigi on see ostja jaoks kallis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s