Võist, jäätisest ja ootamisest

Mina olen sel kevadel-suvel põhilise aja ootamisega tegelenud. Kõigepealt  LEADERI otsust ( 6 kuud), siis PRIA otsust (3 kuud), siis panga otsust ( 3 nädalat). Nüüd ootan jäätisemasinat, peaks olema jäänud veel 2 nädalat oodata. Kujutage ette, edasimüüja ei vormistanud ennem arve tasumist tellimust ja siis teatas, et tehas hakkab NÜÜD SEDA MASINAT VALMISTAMA!

Võimasin peaks saabuma sel nädalal, nii et järgmiseks neljapäevaks ehk on võiga asjad korras. Remonti saadetud köögikombainist pole aga midagi kuulda…

Vahepeal soetasin uue mikseri, kuna ka see oli üsna katki, vana mikser muidugi.

Jäätist teen praegu täpselt nii palju, kui masinad võimaldavad. Ei suuda teha tellitud väikesi ämbreid, kuna ka klientidele näha olev sortiment ei ole ilmtingimata see, mis parasjagu töös. Eile tegin näiteks terve päeva Hansa jäätist, eks ikka kohe algavateks Hansapäevadeks. Ennem seda piparmündi-šokolaadi jäätist. Kumbagi tellimise nimekirjas (Pärnu OTT) ei ole. Kevadist pole teinud, sest nõgesed on ikka korjamata. Toorest nõgesest enam ei tee, kuna see ei sobi. Niisiis tuleb nõgesed korjata, pesta, kuivatada ja jahvatada. (Kes k.rat käskis mul seda jäätist välja mõelda!) Kohe hakkan maasika jäätist tegema, hooaeg on ju alanud. Niisiis on jäätiste sortiment suuremas muutuses, kui minu napp aeg võimaldab teada anda.

Praegu sisaldavad kõik jäätised suhkrut (pruun, mahe), piima, koort ja munakollaseid. Sellele lisandub siis vastav lisand. Mahemärki ei ole, see kui mahe jäätis on, sõltub ennekõige sordist. Näiteks šokolaadi jäätis ja Hansa ei ole kindlasti mahedad, seevastu mustsõstra võiks küll kohe mahemärgiga olla.

Edaspidi mõtlen ka uuesti diabeetikutele, veganitele ja kõikvõimalikele muudele gruppidele, kes ei või või ei taha, mida iganes see siis olla võib.  See edaspidi tähendab seda, kui kõik seadmed on olemas ja töötlemisruum valmis. Praegu olen paindumatau ja teen seda, mida saan ja jõuan.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s