nii nad tapsidki meie Ferdinandi

Ehk on kolmas maailmasõda hoopis teise näoga, kui oodatakse?

Meie “Karistusseadustikus” räägitakse paatoslikult “rahva tervise vastasest kuriteost”. Loomulikult peetakse silmas narkootikumidega seonduvat. Ainult… narkootikumide kahjulikkusest, keelatusest, karistatavusest teavad enamus inimesi, isegi lapsed. Seda, et tavaline poest ostetav, kontrollitud ja lubatud toit võib olla tugevalt tervist (kuna kõigile kättesaadav, siis rahva tervist) kahjustav, aga räägib alternatiivmeedia. Enamus inimesi ei tea nendest ohtudest piisavalt.

Mina näiteks ei teadnud pea aasta jooksul hommikuks (tavatootmise) kaerahelbeputru süües, et see viib raske haiguseni. Ometi on nüüd hetkeks puzle tükid oma kohale asetunud: gluteenitalumatuse (või tsöliaakia) tunnusteaga  maadeldes ja igavikulist arsti aega oodates olen ikka imestanud, et mismoodi see gluteeni värk mind tabas. Pole kunagi olnud teab mis nisutoodete tarbija, vahest harva saia ja veel harvem küpsetisi. Vähemalt viimaste aastate jooksul. Ikka rohkem leiba söönud (enda tehtut veel pealegi) ja siis muidugi see kaerahelbe hullus. Mida muud tagant järele öelda on. Igal hommikul puder. Lihtne, maitses ka, just nagu tervislik…

Nüüd, lugedes glüfosaatide toime kohta, kõigepealt siit ja siis veel teistest allikatest üle kontrollides, jõudis kohale, kust ja millest mu häda alguse sai. Eks ikka meie oma tubli ja edasipüüdlik põllumees, kes kaera kasvatas ja põllud enne kenasti umbrohust puhtaks tegi.

Kui mingi osagi praegusest oletusest paika peab, on tegu kõige ehtsama mürgitamisega.

PS. Luban nii selle postituse kommentaaridesse, kui eraldi postitusena kirja panna, kui eksin. Sellisel juhul kavatsen ka tavatootjate, meie riigi ja tervise kaitsel olevate ametkondade ees oma blogis vabandada. Seni, aga – äkki see ongi kolmas maailmasõda? Ahnuse võitlus ja kui ahnus võidab, siis inimkond hääbub.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s