nii nad tapsidki meie Ferdinandi

Ehk on kolmas maailmasõda hoopis teise näoga, kui oodatakse?

Meie “Karistusseadustikus” räägitakse paatoslikult “rahva tervise vastasest kuriteost”. Loomulikult peetakse silmas narkootikumidega seonduvat. Ainult… narkootikumide kahjulikkusest, keelatusest, karistatavusest teavad enamus inimesi, isegi lapsed. Seda, et tavaline poest ostetav, kontrollitud ja lubatud toit võib olla tugevalt tervist (kuna kõigile kättesaadav, siis rahva tervist) kahjustav, aga räägib alternatiivmeedia. Enamus inimesi ei tea nendest ohtudest piisavalt.

Mina näiteks ei teadnud pea aasta jooksul hommikuks (tavatootmise) kaerahelbeputru süües, et see viib raske haiguseni. Ometi on nüüd hetkeks puzle tükid oma kohale asetunud: gluteenitalumatuse (või tsöliaakia) tunnusteaga  maadeldes ja igavikulist arsti aega oodates olen ikka imestanud, et mismoodi see gluteeni värk mind tabas. Pole kunagi olnud teab mis nisutoodete tarbija, vahest harva saia ja veel harvem küpsetisi. Vähemalt viimaste aastate jooksul. Ikka rohkem leiba söönud (enda tehtut veel pealegi) ja siis muidugi see kaerahelbe hullus. Mida muud tagant järele öelda on. Igal hommikul puder. Lihtne, maitses ka, just nagu tervislik…

Nüüd, lugedes glüfosaatide toime kohta, kõigepealt siit ja siis veel teistest allikatest üle kontrollides, jõudis kohale, kust ja millest mu häda alguse sai. Eks ikka meie oma tubli ja edasipüüdlik põllumees, kes kaera kasvatas ja põllud enne kenasti umbrohust puhtaks tegi.

Kui mingi osagi praegusest oletusest paika peab, on tegu kõige ehtsama mürgitamisega.

PS. Luban nii selle postituse kommentaaridesse, kui eraldi postitusena kirja panna, kui eksin. Sellisel juhul kavatsen ka tavatootjate, meie riigi ja tervise kaitsel olevate ametkondade ees oma blogis vabandada. Seni, aga – äkki see ongi kolmas maailmasõda? Ahnuse võitlus ja kui ahnus võidab, siis inimkond hääbub.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s