Trolli püüdmine

Korra oli selline olukord, et olin üsna haavatud: ühel sõrmel Trolli hambajäljed (loomulikult Troll hammustab, kui ise nii loll olla, et talle sõrm suhu panna!) ja teisel käel küünistus – Piialt, ei mitte kass, vaid hoopis paabulind.

See esimesena märgitud elukas -Troll, on vasikas. Kuna ta muutus iga päevaga ülbemaks, võttis pähe, et võib juua täpselt nii palju piima, kui talle sisse mahub, sõltumata sellest, kellele see piim tegelikult mõeldud oli ja põhjustas sageli lihtsalt ämbri ümber ajamise, nii et keegi õieti ei saanud, otsustasime ta minema viia. Loomakese vanus võimaldas ka tema piimast ilma jätmist.

Niisiis Trolli püüdmine. Kõigepealt esimene katse, et äkki tuleb ise piimaämbri järel auto peale. Kahjuks ei olnud piima isu nii suur. Võttis kätte ja pööraas meile lausa selja:

DSC_0096

Nii me seda muidugi ei jätnud ja edasi tulid radikaalsed meetmed:

DSC_0098

DSC_0099

DSC_0100

Ja nii see sõit võiski alata. Naissoosse. Kahjuks tekitas ta sealgi esilagu probleeme, tuli muudkui aiast välja. Panime päeavaks päris köide. Nüüd on vist olukorraga leppinud.

Paar päeva hiljem kolisime limusiinid järgmisele karjamaale.

Loomade puhul ei kehti mingid eeldused. Mina nimelt eeldasin, et nad lähevad mööda teed ja keeravad rahulikult uuele karjamaale. Nemad jällegi arvasid, et on hea mõte kohe paremale keerata ja kindlasti tahetakse neid Pikaverre või Urale ajada.

Seda erimeelsust klaarisime vähemalt pool tundi. Jorma sõitis päris autoga loomadele ette ja suunas nad tagasi. Ja siis, kui nad juba olid õieti minemas, tuli üsna suurel kiirusel auto, vist oldi lennukile hilinemas. Igatahes ehmatas see loomad jälle valele poole.

Kunagi oli komme, et kari lasti tee peal läbi. See oli siis, kui maal veel palju loomi peeti ja oli tavaline, et kari läks üle maantee teisele karjamaale. Ei olnud siis ka mingit eriluba selleks, ega ülekäiguradasid või liiklusmärke. Inimesed lihtsalt ootasid, kuni loomad üle tee läksid. Äkki võiks nüüd ka… Eriti, kui arvestada, et lihaveised on oluliselt metsikumad, kui kunagi teedel kõndinud lüpsilehmad ja halvemal juhul võib kellegi “lennukile tõttamine” teistele väga palju lisatööd põhjustada.

Samas on hästi armas, et on ka inimesi, kes lausa abi pakuvad või appi tulevad. Aitähh neile.

Limusiinid on praegu lausa Koongas. Arvatavalt nädalaks kuni kaheks. Siis mõtleme, kust kaudu talvekorteri suunas minema hakata. Teel on veel mitu karjamaad tühjaks süüa. Lüpsilehmad elavad oluliselt “vaesemalt”.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s