Mis pott see õieti oligi?

Olen juba tükk aega plaaninud postitust oma seadmetest, õigupoolest ka muudest töövahenditest, mida kasutan. On asju, mis ennast õigustavad ja asju, mis on pettumust valmistanud.

Pealkirjas mainitud potid: Paderno, minu omad on Farwellist ostetud.

DSC_0327

Mõlemad on 15,4 liitrised, kood 11007-32. Kaan tuleb eraldi osta. Hind koos kaanega suurusjärus umbes 80€. Iga senti sellest rahast ka väärt. Põhi on paks, mina ei sega seal küll kuumutamise ajal midagi, ei koort, ega lõssi. Põhja ei kõrbe, või kui, siis ainult õrna kirme, mis maitsele kuidagi ei mõju. Äärmiselt kiiresti läheb piim/koor/lõss keema ja ainus mure, et siis kipub ka üle keema. Poti disainile pole rõhku pandud, kogu raha eest saab kvaliteeti.

Võimasin. Kauaoodatud ja suve keskel lõpuks saabunud. Esialgne rõõm asendus kiiresti üllatusega. Kas see ongi või? Tellitud Viljandi Ärikeskusest. Tootja Milky. Kõigepealt üllatas, et seadme postikulu tuli minul tasuda, sellest küll juttu polnud, lihtsalt eeldasin, et sellist lisakulu ei tule. Eksisin. Võimasin ise näeb välja selline:

IMG_6479

Kaanel paistavad veepiisad. Kaan ise, eriti selle tihend on tõeline naljanumber:

IMG_6472

Kummivoolik, mida on kilomeetrite kaupa varuga pandud. Paraku minu iseloomu eripära on see, et kahetsusväärselt tihti ma naermise asemel vihastan. Eriti, kui pean pesema seadet, mille SEES on kruvipead, võipiima väljalaske kraan on liiga kõrgel ja seade ei ole seest just mitte kõige veatumalt sileda pinnaga. Olen täheldanud ka tibatillukest roosteplekki. Kõige selle eest peaaegu 2400€. Ah jaa, kui töötab, siis maja väriseb ja lärm on ka üsna suur.

Jäätisemasin. Algul olin küll üsna pahane väga pika ooteaja üle, aga saabunud masin õigustab end igati. Tõsi küll, peale sellega kohanemist, millest tuleb eraldi postitus. Masin on tellitud Külmakeskusest.

IMG_6480

See on sissevaade. Töötab vaikselt. Jäätise kvaliteet sõltub aga siiski tehnoloogiast, retseptist ja toorainest. Masinaga olen rahul, peaaegu 2200€ eest.

Mikser. Natuke juhuslik ost. Vana käsimikser oli põhimõtteliselt läbi kulunud, nii mõtlesin, et potti ostes silma jäänud pisut tõsisem masin kuluks ära. Farwellist, selline KitchenAid mikser. Hiljem soetasin ka mõned lisad, nagu riivid ja püreestaja, sellega oli kaasas ka hakklihamasin. Kasutada on väga mõnus, kasvõi kahte tarvikut korraga:

DSC_0106

Nii teen ürdivõid 🙂 Rahulolu seadmega kogu raha eest, ca 600€

Saumikser. Juba mõningane aeg olnud Braun, ostetud Expert Finescost , ca 50€DSC_0104

Püreesupp muidugi 🙂

Termokonteiner piimale Gastrost, just see, mis lingil avaneval pildidl. Väga hästi hoiab temperatuuri. Kraan on natuke liiga väike ja selle pesemine alaline murekoht, kas saab ikka piisavalt puhtaks. Hind oli vist 95€

Piimajahutaja. Asjaolude sunnil soetatud. DeLavalist, 400 liitrine, väikese varuga soetatud.

DSC_0093

See on ajutine asukoht, ei saanud ju rehe alla panna, kui seal ehitusele kohe ette jääb. Nii ootab ajutise varikatuse all õige ruumi valmimist. Töötab muidugi suurepäraselt. Peaaegu 3800€

Koorelahutaja on ikka see vana, vene oma. Töötab. Uut pole veel ära tellinud, muudkui viivitan.

Kindlasti on veel midagi, aga praegu rohkem mainimisväärset ei meenu. Asjade ühisnimetaja oli siis piim.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s