Saksamaa III

Meie teine reisipäev. Alustasime ettevõttest nimega Selgenhof. Päris palju kuulsime ettevõtte alustamise koha peal, et see on rendile võetud. Või mulle tundus, et palju? No igatahes seal oli küll nii, et paar peret rentis farmi koos maaga ja siis nad hakkasid seda edasi arendama ja otsisid oma niši, mida ja kuidas toota ja turustada. Seal oli valikuks piima müük. Piimaringidega, koju kätte ja ka neile poodidele, kust telliti. Pakendi küsimus oli neil üsna omapäraselt lahendatud: korduvkasutatvad plastpudelid.

Saksamaa reis okt 2014 - 367

Need pudelid olid hoopis tugevamast materjalist, kui mina seni näinud. Meile näidati üle kümne aasta ringelnud pudelit, mis nägi välja täiesti normaalne. Pudelite tagasi saamiseks oli neil oma pandimaks, see oli küll tegelikust pudeli hinnast madalam, nii et iga ära visatud suure pudeliga nad kaotavad raha. Väikesed pudelid olid pandi väärtusega kaetud. Neid pidavat ka oluliselt vähem tagasi tulema. Teoreetiliselt peaksid kliendid tagastama puhta pudeli, praktiliselt aga tagastati ka täiesti pesemata taarat. Neile lasti vesi sisse, leotati ja pesti siis suures potipesumasinas, koos kastiga. Pudelid kinnitati jämeda traadi taha, et nad pesus kastist välja ei tuleks.

Saksamaa reis okt 2014 - 145

Omanik  näitab süsteemi. Ise ta küll leidis, et see on põhimõtteliselt ajale jalgu jäänud: osa inimesi tahavad kvaliteetpiima kindlasti klaastaaras, teine osa jällegi viskavad nagunii pudeli ära, siis oleks mõistlik ühekordne plastpudel. Ega nad polnudki veel kindlad, mis moodi seda pakendi asja muuta.

Piimaringid iseenesest toimuvad kuuel päeval nädalas, nii et kahel päeval nädalas ühte ringi, see tähendab kokku kolm erinevat ringi. Kõige suurema ja kasulikuma osa moodustavad erakliendid. Neile viiakse piim ukse taha, lastakse kella ja see on siis inimese asi, kui kiiresti ta piima ära võtab. Kord kuus esitatakse arve. Ilmselt tagastatav taara on siis ka ukse taha jäetud. Koju toomisel piirsummat (miinimumtellimust) ei ole, kuid on koju toomise tasu 80 senti korralt. Lisaks piimale saab neilt tellida ka võid, jogurtit ja petti (päris võipiima, kuna seal tehakse hapukoore võid)

Saksamaa reis okt 2014 - 481

Pilt töötlemisruumile:

Saksamaa reis okt 2014 - 209

Töötajad on varustatud firma nimega tööriietega. Tegelikult jättis see omanik hea mulje ka palkadest rääkides. Lihtsalt sellega, et ütles palju nad praegu maksavad ja kui palju ta tahaks maksta, et inimesed rahul oleksid.

Näidati ka lauta:

Saksamaa reis okt 2014 - 484

Vasikad olid väga julged ja uudishimulikud, tundus, et üks saksa lehmapreili oleks olnud nõus kaasa tulema. Siin on nad pundis:

Saksamaa reis okt 2014 - 126

Farmihooned muidugi suured ja korralikud:

Saksamaa reis okt 2014 - 35 (1)

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi pealtnäha kõige lihtsam – piima müük, siis ometi huvitas see meid tõsiselt. Küsimusi küsiti palju ja minul oli kohe kindlasti huvitav, üsna sarnane ju sellele, mida mina teen. Ja muidugi polnud ma meie grupist ainus, kellel piimaring on 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s