Uued turustamisvõimalused

Lõpuks on olemas toorpiima müügi luba. Keda see uudis põhimõtteliselt üllatab, siis selgitan: seda luba ei saa ilma nõuetekohase piimaruumita. Kuna minul varem ei olnud nõuetekohast piimarumi, siis polnud ka mingit mõtet analüüse teha ja luba taotleda. Nüüd, tänu LEADER projekti toel valminud piimaruumile on analüüsid tehtud ja luba käes.

Veel selgituseks: ilma selle loata on siiski lubatud talust kohapealt piima müüa. Ja seda ma ka tegin. See, et mõni inimene ka piima Pärnus koju kätte sai, oli lihtsalt kokkulepe. See, et OTTis (ainult Pärnus) siiski oli piima, oli turu-uuring.

Labori analüüsid tõestasid must-valgel, et piim kuulub eliiti, kes kursis ei ole, siis see mõiste tuleb määrusest, mille alusel jagatakse: 1. eliit, 2. kõrgem, 3. esimene, 4. teine ja 5. sorditu piim. Niisiis tegemist parima piimaga. Seda pisiasja olen mina ise muidugi ka ilma proovideta teadnud. Praegu on rasvaprotsent umbes  4,3, aga see muutub sõltuvalt söödast ja laktatsioonihetkest.

Kasutan oma uue õiguse kohe ära ja katsetan, kas Koonga inimesi huvitab Sepa mahetalu toorpiim. Homme kell 10.00 ja 17.00 majade vahel, garaažide juures. Loomulikult ei plaani ma kaks korda päevas seal käima hakata, see on katse, kas üldse huvi on ja kui on, siis mis kellaaeg inimestele paremini sobib.

Uuest piimaruumist ja ka tootmisruumist plaanin põhjalikumalt kirjutada. Kindel on ka see, et tuleb avatud uste päev, kus kõik huvilised ise asja näha saavad. Kas teen selle pisut kevade poole või päris kevadel, see on veel lahtine. Samuti on lahtine, kui suurejooneliselt korraldan 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s