Toetustest

Alates homsest saab esitada “Väikese põllumajandusettevõtete arendamise toetuse” taotlust.  Lähemalt PRIA lehel.

See on nüüd (peaaegu) üks ja ainus toetus, mis toimib nii, nagu võhikud ette kujutavad. See tähendab, antakse raha.  Kõik muud sarnased investeerimiseks ja arendamiseks ette nähtud toetused käivad paraku teist moodi: kõigepealt tuleb OMA rahaga investeering ära teha ja siis saab OSA sellest rahast tagasi. Miks ma seda rõhutan? Sest ausalt, närvidele käib, kui kogen suhtumist, et näe PRIA muudkui annab toetust ja mis nii viga teha. Kui see nii lihtne on, miks te siis ise midagi ei tee?

Aga tagasi tulles selle nüüd avaneva taotlusvooru juurde. Tõepoolest, kõik kes selle taotlemise kriteeriumitele vastavad, peaksid ka taotlema. Sest, mis moodi seda maaettevõtlust, selles tähenduses, siis ikka põllumajandust, muidu arendada? Suured ja juba edukad nagunii selle toetuse saajad ei ole, see on mõeldud väikestele.

Mind puudutab see ka päris lähedalt, nimelt minu ettevõte NessaT müüb väikemeierei seadmeid ja väga paljud väiketootjad vajavad neid.  NÜÜD on õige hetk selleks investeeringuks toetust taotleda. Olen juba päris palju hinnapakkumisi välja saatnud ja olen valmis neid veel koostama. Samuti olen valmis nõuga abiks olema, kui keegi tunneb, et seda oleks vaja. Just toetuse taotlemise juures.

Ja kohe, kohe avanevad üle Eesti LEADER taotlemise voorud. Ka see on üks vägagi reaalne koht just väiketöötlemise arendamiseks toetust saada. Aga seal paraku tuleb tõesti ennem isiklik raha leida ja siis saab osa tagasi.

Uudis on ka see, et olen nüüd Maaelu Edendamise Sihtasutuse mentor ja praegu on veel võimalik sinna mentiiks kandideerida. Ise näen, et suudan abiks olla kõige rohkem just meiereid rajada soovivatele inimestele, aga mitte ainult. Kuna seal on õigupoolest kohtade arv piiratud ja ka minu aeg ei võimalda väga paljusid aidata, siis kes tunneb, et see teade on tema jaoks, tegutsege kohe. Infot saab minult.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s