Põllumajanduseksperdid

Väga vaikselt hakkab minu kannatus otsa saama. Seoses Martini ümber üles puhutud skandaaliga on erinevates kommentaarides hulganisti eksperte välja ilmunud, kes oskaks täpselt põllumajandusettevõtte ära majandada. Ikka nii, et saadava toetusrahaga oleks kõik tehtud, hooned täiesti korras ja ümbrus säramas, porimülkad kadunud ja mis kõik veel.

Loetakse pahatahtlikult avalikustatud toetussummasid ja arvutatakse, mida kõike selle raha eest oleks ise saanud. Ja siis lööb lõkkele kustutamatu kadedus. See kadedus paneb mürki pritsima ja ühtlasi tundub, et muudab ka eksperdiks.

Mul on siin ka talu pidada. Ja toetusi saan ka. Vähem, kui Martin, sest kujutage ette, neid toetusi ei antagi lihtsalt niisama, vaid need on seotud kasutatava maaga ja ka loomade arvuga. Minul on lihtsalt väiksem talu. Sellegi poolest võin kihla vedada, et ka minu summad tekitaksid mõnes isehakanud eksperdis selle kena edasiviiva kadeduse. Kindlasti suudaks iga teine täiesti vabalt selle rahaga oluliselt paremini ära majandada. Ilmselt oleks juba uue laudagi ammu ehitanud. Ja ümbruse korda teinud. Ja loomade olukord oleks parem. Ja… mida kõike veel.

Nii kaua, kui ajakirjandus verejanuliselt ründab, on ilmselt ka neid eksperdist kommentaatoreid. Ah jaa, kindlasti on nad vähemalt magistrid. Ja töölistele suudavad nad ka normaalselt palka maksta. Huvitav, kuidas ma siia saaksin kasvõi ühe sellise eksperdi? Minul, kujutage ette on ära majandamisega raskusi. Pidevalt pean mõtlema, mida saan teha ja mis tuleb edasi lükata. Mis üldse ära unustada. Aga plaane on palju. Nii, et vajan eksperti

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s