Istanbul II

Topkapi palee juurest tagasi jalutades olin juba õige näljane ja lasin ennast “sisse visata “ ühte ennem tee ääres vaadatud tänavarestorani. Otsus asju selles järjekorras teha oli muidugi õige, sest paleed hakati peale kella 16.00 juba vaikselt sulgema. Niisiis tänavarestoran. Tellisin apelsinimahla ja kohaliku kala, mille nime ei julge enam kirjutada. Teenindaja oli väga sõbralik ( nagu seni kõik on olnud) ja kuuldes, et olen Eestist, näitas kohe käest üle enda pea, eesti tüdrukud on nii pikad. Täitsa tavaline noormees oli 🙂 aga jah, meil on pikki tüdrukuid piisavalt.

Restoran oli selline:

 

Välirestoranides on mingid soojuskiirgurid, nii et külm seal olla ei ole. Tegin endastki väikese jäädvustuse, lihtsalt kinnituseks õnnelikule päevale.

Ja kui praad lõpuks saabus oli see selline:

Igati mõnus roog, õige suurusega ja üsna tervislik.

Suutsin restoranis teenindajaga ära kasutada ka paremiku oma türgi keelest, ilmselt selle tõttu unustas ta mahla arvele lisamata, juhtisin sellele tähelepanu ja jätsin ikka raha ka.

Tagasi jalutades sai kinnitust juba päeval tekkinud tunne: armastan Istanbuli. Kartsin, et see üüratu linn muserdab mind oma massidega, kuid vastupidi- seal on nii palju elu!

Eriti nähtavaks muutubki see pimedas, kõik need tänavakauplused, kohvikud, inimesed.  Panen mõned pildid ja pean hetkel lõpetama, vist jätkub.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s