Istanbul III

Jalutasin aeglaselt hotelli tagasi ja nautisin linna.

Jõudsin pisut ennem ja oli vast tund, kui saabus ka kaaslane, kes loomulikult tahtis sööma minna 🙂 Mis seal siis ikka, võin ju piirduda õige vähesega.

Restorane ja tänavakohvikuid on igal sammul, aga vähemalt selles piirkonnas on tõesti pea pooled araabia päritolu. Seekord oli kindel soov minna just türgi restorani ja nii vaatasime neid üksjagu, ennem valimist.

See oli tõepoolest üsna teistmoodi, parema teenindusega kohe kindlasti.

Polegi interjööri pildistanud. Tellisime lambaliha varda. Levinud lisandiks on siin röstitud tomat ja paprika. Roa juurde kuulub nende lame leib, millest ise tükke murrad. Hinnad on minu arvates üsna meie sarnased 40-46-52 türgi liiri, mis siis tuleb jagada 3,5-4 ga, et saada eurod. Kusjuures selles restoranis olid valikus ka 140 liirised road.

Toit on maitsev ja tunda, et tooraine on värske ja kvaliteetne. Ja veel lisanditest: petersell, lihtsalt hunnik värsket peterselli taldrikul, kust võtad oksakese näpu vahele ja sööd.

F88CD336-1B73-4695-9596-D7D7A3D909B8

Kuulsat türgi kohvi, mis mulle tegelikult väga meeldib, türklased ( ja ka kurdid) ise ei joo. Joovad hoopis türgi teed, mis serveeritakse väikestest lillevaaasi meenutavatest klaasidest.

B59A6900-241E-4E78-8A8B-D6F871A6EC23

Koos teega serveeriti maiustusi ja küsiti meie magustoidu soovi, seda me ei soovinud, peale seda toodi siis veel viilutatud ja kooritud õun ning kooritud ja risti poolitatud mandariinid vaagnal. Lisaks siis ka väikesed taldrikud desserdi kahvlitega. Koht jättis hea mulje.

Olen siin juba isegi märganud, aga mu kaaslane tegi päris nördinud märkuse, et see pole enam Istanbul, vaid Arabistan. Selline mulje, nagu oleks türgi naised pearätte kandma hakanud, tegelikult on linn araablasi täis, toidukohtades, tänaval, hotellis on pea pooled, mõnes kohas lausa  enamus  rättide ja ka burkadega. Nii, et kui meilt võib jääda mulje, et miks need põgenikud Türki ei lähe, siis tegelikult on Türgi neid täis.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s