Istanbuli suur turg

Kuna turg oli isegi lähemal, kui eelmise päeval käidud palee ja kuulub kohustusliku külastamise alla, siis otsustain päeva sellele pühendada.

Jalutuskäik viis juba tuttavas suunas. Sisenesin seitsmendast väravast, mis lähim oli.

608BD153-F08B-4DCE-BE76-6CD939F625F6

Esimene mulje oli muidugi vau!

C4535FE5-BB0C-43AB-893F-3FAEE2D23DDD

Suur hästi valgustatud lõputu koridor, mis iga natukese aja tagant hargnes, mis omakorda hargnes jne.

Esialgu olid valdavalt ehted. Seal müüakse põhiliselt ehteid, kotte, vaipu, keraamikat ja nõusid, kangaid, riideid, jalanõusid, maiustusi, lampe jne. Salle muidugi. Mina lõpetasin päeva kahe salli võrra rikkamalt, aga sinna lõppu on palju aega.

Esimene reaktsioon kaupmeestele oli, et mulle ei meeldi. Ei meeldi igaühele rääkida, kust ma olen ja keelduda sisse astumast, sest tahan edasi minna. Segadusele pani punkti sallikaupmees, kes mu õnge võttis ja kasutas müügistrateegiat alustada täiesti ulmelisest hinnast. Kui ära tahtsin minna, muutis taktikat ja küsis, kui palju ma olen nõus maksma. Arvutasin siis ja alateadlikult muidugi arvestasin selle esialgu küsitud hinnaga. See oligi eesmärk, nii et salli võrra rikkamana teadsin täie selgusega, et olen kõvasti üle maksnud. Tundsin end kehvasti ja otsustasin hoopis sööma minna.

Niisiis lahkusin turult, kuigi sealgi oli söögikohti.

Läksin eelmisel päeval külastatud tänavarestorani ligidal asuvasse analoogsesse kohta.

1BEF4EE2-DAF4-40C9-A3CD-1C888D2B11CE

Vaade tänavale.

Ja tellitud toit.

D07488B0-6317-4DA8-9E7E-E8F3CEC09D95

Kana seekord. Maitsev oli eelroaks toodud oliivipasta, mida sai nende lamedale leivale panna. Pean endale selgeks tegema, kuidas seda kutsutakse. Igatahes türgi keelt ma ei praktiseerinud ja arvele oli juba lisatud 5% jootraha.

Otsustasin turule tagasi minna😄

Kõigepealt võttis mu rajalt maha üks vanem härrasmees, seletas, et tahab mulle kindlasti teksasid näidata. Ma väitsin küll, et ei vaja neid, aga see ei lugenud. Viis mu kiira-käära ühte nurgatagusesse poodi. Seal oli kaks noorhärrat, kes minema kupatati, mulle pakuti istet, ise istus minu vastu ja siis ma sain teada kõik nende 7 põlve äri kohta, selle, et neil on veel pererestoran, et tema mängib mingit keelpilli, liigutus meenutas mandoliini ja et ta tantsib ka. Panen vahepeal punkti, kuigi tegelikult olid ainult komad. Seda sain ka teada, et ta on vallaline ja 48 aastane. Välimuse poolest oleks võinud olla ka 58 või 68, üsna eatu. Küsisin, miks abielus ei ole, aga selle peale seletas väga pikalt, kogu suguvõsa küsib sama ja kui hea inimene ta ikka on. Kutsus oma pererestorani õhtust sööma.

See vestlus käis vene keeles. Kuna mul tõesti polnud plaani teksaseid osta, siis katsusin tulema saada. Tüüp mõjus kuidagi häirivalt. Ilmselt oli tema strateegia klient surnuks rääkida, et siis minema pääsemise hinnaks ise teksaseid küsiks, sest nendest ta juttu ei teinud.

Kusjuures ta surus mind veel vaibapoodi ka ja kui seal väga kindlalt väitsin, et ei soovi, alles siis sain minema.

Sain ainult natuke kõndida, kui vahelduse mõttes üks meeldiva olekuga mees oma poodi salle kutsus vaatama. Läksingi, sest Olin juba otsustanud olukordi nautida. See oli küll tore, sest ta polnud pealetükkiv ega agressiivse strateegiaga, vaid selline leebe sõbra tüüpi. Näitas salli ja siis ütles, et seda on proovida vaja. Minu salli sidumise viis teda ei rahuldanud ja nii asus ta seda ise tegema. Tüübil oli muidugi silma, sest esimene sall sobis mu jopega, aga teise võttis üsna tagasihoidliku ja väitis, et see rõhutab mu ilusaid(!) silmi ja jutt oligi tõsi. Kui ta sama pühendunult asus mulle kolmandat salli kaela sättima, küsisin luba pildistada ja lõppes see meie ühise selfiga.

3947C642-F43F-476C-88FB-AB1F5CE911BB.jpeg

Ostsin teisena pakutud salli, maksis selle täie teadmise ja rõõmsa meelega üle ja lahkusin väga positiivse tundega .

Natuke aitas ilmselt kaasa ka see, et mees teadis meie pealinna ja lubas kindlasti Eestis ära käia, sõber pidi vist Tallinnas olema.

Vahepeal jäid ette veel mõned ostud, mis emotsioone nii palju ei liigutanud. Siis pöördus minu poole järjekordne meeldiva olekuga müüja, kellest ei saanud mööda vaadata, nii pikk lihtsalt, eriti türklase kohta. Temaga kasutasin ära kogu oma türgi keele, küsimata jäi vaid kaç yaşındasın ehk maakeeli kui vana sa oled, kui ta hakkas rääkima, et ma peaksin talle võimaluse andma. Välja nägi 30-35. Mina olen 47 ja kahjuks ei näe ka noorem välja. Kuna see jutt tuli juba peale kauba eest tasumist, siis liigitub vist lisaboonuseks kliendile 😀 Igatahes tuju tegi heaks, kena mees oli 😀

Panen siia nüüd lihtsalt turu pilte.

Ehk jätkub

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s