Istanbul V

Kolmandal hommikul alustasin blogimisega ja tundsin rõõmu sellest, et ei pea mitte kuhugi minema, ega mitte midagi tegema. Mingil hetkel hakkasin ometigi linna kaarti uurima, kuna tahtsin välja minna. Avastasin enda üllatuseks, Hagia Sophia katedraal on sisuliselt Topkapi palee kõrval, ainult pisut lõpus vaja teisele poole keerata, Jätsin siis jõusaali pärastiseks ja otsustasin hoopis katedraali vaatama minna. See liikumissuund oligi mul ainuke, kõik asub lähestiku ühes kohas.

Tegin eemalt mõned pildid ja kui tahtsin ühe selfi ka teha, siis pakkus üks kena asiaadi tüdruk, et võib mind pildistada. Pildistadime siis üksteist 🙂

Katedraali juures tuli üks noormees rääkima ja ütles, et see avatakse alles 45 minuti pärast. Kutsus turule. Arvasin küll, et mul on turust kōrini, aga aega ju oli. Nii Ladin end maiustuste poodi viia. Kavatsesin neid nagunii osta ja mõtlesin, et sama hästi vōin seda ju kohe teha.

Müüja hakkas pakkuma ja kõik oli maitsev, teine serveeris kohe teed. Lõppes lugu sellega, et kõik, keda ma meeles pidada tahan, saavad maiustusi ja riideid ma seekord ei ostnud 😂 Tüübid on tõesti osavad. Peale maiustusi suunas müüja mu veel kõrval olevasse ehtepoodi. Maiustste ostmine käis vene keeles, ehtepoe müüja valis inglise keele. Mul kulus pool minutit, et enda peas keeled ära vahetada ja siis teatasin pidulikult, et olen kahetsusväärsel kombel kogu oma raha sinu poes ära kulutanud ( jutt siis eelmisele müüjale suunatud, aga mõlemad said aru). Selle peale teatas tüüp üsna tuntava uhkusega, et mõlemad poed kuuluvad talle 😀

Läksin igatahes välja ja selgus, et vahepeal on sadama hakanud, samuti märkasin väga ilusat purskkaevu, mis ennem ei töötanud. Läksin seda pildistama.

26A986F4-21A8-470D-94B3-F7CA9FBC1CA1

Kuna sadas ja mul oli aega, siis kasutasin ära purskkaevu ääres oleva loodusliku vihmavarju. Puu oli pingi kohal nii tiheda võraga, et midagi läbi ei sadanud. Istusin, kui juurde tulid neli noormeest, kes viisakalt ennast tutvustasid Istanbuli ülikooli tudengitena ja küsisid kas mul on aega mõnele küsimusele vastata. Loomulikult oli mul aega. Kuna nad olid nii toredad, siis küsisin omakorda, kas ma võin neid pildistada, kuna ma kogun mälestusi. Nemad poseerisid rõõmsalt.

4A9C3AE8-CBF3-434D-982B-EA07B80A7251

Ootasime siis koos, millal palvele kutse minarettidest läbi saab. Selles kohas oli kolm mošeed lähestikku ja hüüdmine nii ajastatud, et nad üksteist ei segaks, see tähendab vaheldumisi. Viis minutit läks kindlasti.

Tegime siis väikese lavastuse, mina istusin tagasi ja noormehed lähenesid eemalt, üks filmis, üks esitas küsimusi ja kaks olid lihtsalt nii sama juures. Küsimused olid muidugi Türgiga seotud. Ah jaa,  kõigepealt ikka esitleti ennast, küsiti kust ma olen ja mida teen. Üks küsimus oli näiteks, missugune on minu arvates mailman parim ülikool. Vastasin, et asjaolusid arvestades on korrektne vastus Istanbuli Ülikool, muud küsimused olid samas laadis, sain hakkama ja lahkusime väga sõbralikult. Video läheb siis õppejōule, loodan et nad saavad hea hinde.

Palusin ühel poistest pilti teha:

Liikusin lõpuks katedraali poole ja sain aru, et ikka veel on aega. Juurde astus vanem naine ja tutvustas end giidina. Pidin kahjuks talle teatama, et raha on otsas ja ei saa tema teeneid kasutada. Juurde tuli kolm noort, kes tutvustasid ennast üliõpilastena ja küsisid luba mõned kûsimused esitada. Arvasin muidugi, ju sama kursuse omad, aga polnudki, küsisid hoopis ajaloo kohta. Tegin strateegilise vea ja eeldasin, et kõik peab olema Türgiga seotud ning eksisin Prantsuse revolutsiooni aastaga. Siis selgus, noormees oli prantslane. Päris piinlik. Noored siis sellised:

8F964998-8130-41B7-91C4-C13ADA6E0DD8

Lõpuks lasti katedraali sisse. Praegu tegutseb see mošeena, niisiis tuli jalanõud ära võtta ja pea katta. Väikese piirde taga olid ka reaalselt palvetajad.

Katedraal on väljast fotogeenilisem

DC8DCAA3-5684-4056-AD37-DD02EF5D4E36

691D5D46-717D-438A-89B5-140BA2896A94

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s