Kevad 2018

Kõik, kes 20.01.2018 Maahommiku saadet vaatama juhtusid teavad juba ettevõtte omanikuvahetusest. Tegelikult pole see mitte hiljutine sündmus, vaid nüüd juba aasta kuulub OÜ Sepa mahetalu perepoeg Jormale. See ei tähenda, et mina oleks kuhugi kadunud, lihtsalt rollid on vahetunud. Kui ennem aitas Jorma mind, siis nüüd aitan mina Jormat.

Hetkel on talus tööl Maia, kes lüpsab ja talitab kanu, peremees Jorma, kes annab lüpsjale vabad päevad, söödab loomi ja tegeleb traktoritöödega, Jane, kes töötab meiereis ja käib ka müümas. Mina, see tähendab Nele olen ettevõtte prokurist, tegelen paberitega, nii palju kui…, vajadusel olen meiereis, vajadusel käin müümas.

Juba 2017 aastal algas talus loomade vahetus. Ostsime juurde maatõugu mullika Laura. Karjast välja minek on alati raske. Seni olin seda ebapopulaarset otsust edasi lükanud. Nüüd aga aitasid ka asjaolud otsusele kaasa ja nii ongi hetke seisuga neli kaua karjas olnud looma oma teekonna lõpetanud. Miks sellised asjad juhtuvad? Talu on eelkõige ikkagi tootmisettevõte ja kui loom enam ei tiinestu ja siis ka ei lüpsa, ei ole võimalik teda pidada. Nii juhtus meil Pamela ja ka kõige aluseks ja alguseks olnud Moluga. Suri Sofia ja hädatapetud sai Taiga. Ostsime eesti punast tõugu mullika Ellu. Nüüd on meil esindatud kolm enim levinud tõugu: eesti holstein, eesti punane ja maatõug. Ega see omaette eesmärk ei olnud, aga ometi on talu külastavatele huvilistele võimalik ka meie erinevaid tõuge tutvustada. Eesti punane Ellu sattus meile tänu sellele, et väga tore ja pühendunud loomapidaja Allan lõpetas piimakarja pidamise ja mul oli õnneks meeles tema veel müümata mullikad. Loodetavasti saame ära osta ka ülejäänud loomad. Meie piimavajadus on hetkel suurem, kui toodangut on ja suvele mõeldes on meil kohe kindlasti loomi juurde vaja.

Hetkel on meie tooted müügil ainult Tallinna kauplustes. Nendeks on Kaubamaja Toidumaailm, Köleri Deli pood, Nõmme turul peahoone piimapood ja Talu Viljade müügilett, Pärnamäe tee 4a  asuv kauplus, Mahemarket, Rohujuure pood, Haabersti ja Mustakivi Rimide Talu Toidab lett. Pärnus saab meie tooteid jätkuvalt ainult otse meie käest kas koju tellides neljapäevaks või Pärnumaa OTT müügipäevadel teisipäeviti Pärnu haigla juures ja Paikusel ning neljapäeviti Martensi väljakul (Pärnu Keskuse ees). Võimalik on tellida ka pakiautomaatide vahendusel mujale Eestisse. Kui ikka jätkub, mida saata.

Sel talvel ei ole olnud võimalik jätkata laagerdunud juustu edasiarendamist ehk õppimist. Piimapuudusel.

Küll on uuteks toodeteks riccotta kreem moosiga, mida saab ainult siis, kui grilljuustu teeme. Natuke parem on seis lisandunud pehme kohupiima ja selle edasiarenduse kohupiimakreemidega.

Küsitakse meie jäätist. Jäätistega on asi nii kaugel, et meil on olemas uued topsid, mis rõõmustavad naturaalse pakendi austajaid. Tegemist on papitopsidega. Maht jäi samaks, paneme sisse 300 g jäätist. Tops on pisut suurem, kui eelmine ja nüüd mahub ka hästi välja tulnud, see tähendab, mahuline ja õhuline jäätis paremini ära. Müügil veel ei ole, tegeleme etikettide ja sellega kaasnevaga.

Vormistamisel on talu munade pakendamise keskus. Teab mis suurt munade müüki hetkel küll näha ei ole. Kasutame jätkuvalt palju oma tootmises ja meil on oma püsitellijad.

Tegeleme suve planeerimisega, mis on üks tänamatu ettevõtmine, kuna raske on praegu hinnata, kui palju kaupa meil näiteks kahe kuu pärast müüa on ja veel keerulisem mõistatada, kas tuleb suvi või masendav hädaorg, nagu oli eelmisel aastal. Oleme siiski mõlema osas optimistlikud 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s