Lihaveised

Foto: Margit Mõttus

Lihaveised on müüdud augustis 2016 aastal. Nii, et praegu neid enam talus ei ole.

Lihaveiste karja suuruseks jäi 21 looma.

Kõige esimesed olid viis puhtatõulist ammlehma: Boss, Miina, Maša, Epu ja Lontu. Nimed said iseloomu järgi panna ja peab ütlema, et mööda ei läinud küll midagi.

Boss

Sünd. 23.03.2007, surnud 22.03.2012

Meile tulles oli ta karjas selgel liidripositsioonil, praegu see enam nii kindel pole, sest Epu oma suurte sarvedega on tugevam. Ometi on Bossis kindlat väärikust. Inimest ta ei karda, kuri ei ole, aga teatavat ülbust võib tema hoiakust küll leida. Boss on väga arukas, ka on ta suurepärane ema.

Miina

Miina esindab ainsana tüüpilist limusiini iseloomu, ta nimelt on arg. Karjas see väga ei avaldugi, aga inimese puhul küll. Miina on esimene, kes eemale läheb ja viimane, kes ligi tuleb. Emana on ta ülihoolitsev, eriti avaldus see tema esimese vasika Bjuuti puhul.

Foto: Ants Liigus

Maša

Maša on temperamentne, inimest ei karda. koos Epuga on ta alati valmis kaasa lööma, kui madinaks läheb. Tema on üks, keda ma selja taha kindlasti ei taha. Eelmisel aastal tema vasikas hukkus, sel aastal on tal selle eest väga uhke pullike. Emana on ta hoolitsev ja saab hakkama.

Epu

Epu sai nime sõnast epakas. Nüüd on ta pisut rahulikum, enam iga asja peale pead üles ei tõsta ja jooksu ei pista. Pigem vastupidi: nii, kui põhjust kaklemiseks näeb, on tema platsis. Kõige uhkemad sarved annavad talle selleks ka suurepärase relvastuse. Tema eelmise aasta vasika Ella kasvatasime meie üles, kuna ta sündis nii külmal ajal, et oli õues külmumas. Sel aastal poegis ta soojemal ajal ja on väga hea ema.

Lontu

Lontu sai oma nime sõbraliku oleku järgi, tema küll kellelegi liiga ei tee. Inimesega on ta väga julge ja sõbralik, teisi loomi kipub kartma, sest nad kasutavad ta heasüdamlikkust ja kipuvad teda lööma. Lontu on teistest ammlehmadest pisut väiksem. Emana saab kenasti hakkama.

Mussa

Mussa on holstein-friisi ja limusiini esimese põlvkonna ristand. Kõik holsteiniga esimese põlvkonna ristandid on mustad. Mussat on eelmises kodus koguni lüpstud, ta on väga julge ja rahulik.

Advertisements