“Julge unistada”

Nüüd siis tagasi Lapimaa reisilt. Kirjutan põhjalikult ja panen ka hulga pilte peale seda kui: 1) on vastu võetud Demo Farmi projekti käigus suur bussitäis lätlasi ja 2)  käidud ka Keskkonnaameti poollooduslike koosluste taastamise koolitusel.

Pärnu Lahe Partnerluskogu, Leader Tornedalen (Rootsi, Lapimaa) ja Outokaira Tuottamhan RY (Soome, Lapimaa) rahvusvaheline koostööprojekt 2011-2012.

 Projekt on ellu kutsutud, et innustada ettevõtjaid ja külaseltse välja mõtlema ja ellu viima uusi tooteid käsitöö, toidu ja aktiivse puhkuse valdkonnas, mida saaks pakkuda rahvusvaheliselt ning mida oleks võimalik müüa-reklaamida ka ühiselt näiteks turgudel ja laatadel. Projektis osalemise eelduseks on, et osaleval ettevõttel või organisatsioonil on soov ja valmisolek oma idee realiseerida tooteks ja  toodet või teenust hakata tõepoolest tootma ja müüma.

Info pärineb Pärnu Lahe Partnerluskogu kodulehelt, seal ka lähemalt: http://www.plp.ee/net/index.php?option=com_content&task=view&id=201&Itemid=33

Seni on projekti raames toimunud kaks kohtumist. Esimesel kohtumisel tutvusid meie osaleda soovijad omavahel (enamus meist tundis üksteist juba varem ka :)). Palju oli väga vahvat käsitööd, nii naistelt, kui meestelt. Õnneks pole Sepa mahetalu ainuke toidukauba pakkuja.

Teine kohtumine toimus Kihlepa külamajas ja meid olid “üle vaatama” tulnud Soome poolsed korraldajad. Paika sai Lapimaale planeeritud õppereisi grupi koosseis. Lapimaale on plaanis minna aprilli keskel.

Advertisements